THIS IS ROSJA!, czyli finalny zwiastun filmu batalistycznego Furious

W sieci zaprezentowano ostateczny zwiastun rosyjskiej superprodukcji Furious (oryg. Легенда о Коловрате; tł. pl. Legenda o Kołowracie), która wygląda jak spin-off 300 i 300: Początek imperium. W tle pobrzmiewa muzyka skomponowana przez Serja Tankiana, lidera System of a Down, której cyfrowa premiera odbędzie się 8 grudnia.

https://www.youtube.com/watch?v=JlgYzu72Tjk&t=0s

Legenda o Kołowracie (Furious) to film historyczny z elementami fantasy, którego twórcy w wywiadach tłumaczą, że świadomie zrezygnowali z wiernego odtworzenia średniowiecznych realiów historycznych na rzecz przeestetyzowanej i na poły baśniowej opowieści o dobru i złu. Fabuła przedstawi znaną z piśmienictwa staroruskiego półlegendarną historię XIII-wiecznego bojara Jewpatija Kołowrata, który zastawszy rodzinny Riazań zniszczony postanowił stanąć na czele niewielkiej grupki żołnierzy i przeciwstawił się armii Złotej Ordy dowodzonej przez Batu Chana. 

Legend of Kolovrat Furious 2017 Легенда о Коловратe final battle

Zobacz również: Przegląd rosyjskich superprodukcji z sezonu 2016/2017

W tytułową rolę wciela się Ilya Malakov, a w Batu-chana odtworzył Aleksander Choi. W filmie zobaczymy również Aleksandra Serebryakova (LewiatanŁadunek 200), Polinę Chernyshovą czy Aleksandra Ilyina. Obecnie zamiast Ivana Shurhoveckiy, jako reżyser wymieniany jest producent Dzhanik Fayziev (Admirał8 sierpnia, Gambit turecki). Budżet filmu wyniósł 360 milionów rubli (ok. 5,5 mln dolarów).

Film trafi do rosyjskich kin 30 listopada.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z trailera Легенда о Коловратe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?