Liam Neeson nazywa falę oskarżeń o molestowanie „polowaniem na czarownice”

Liam Neeson skomentował trwającą od miesięcy falę zarzutów o molestowanie seksualne w świecie rozrywki. Irlandzki gwiazdor, podobnie jak Catherine Deneuve, przyrównał aferę do „polowania na czarownice” i stwierdził, że w niektórych przypadkach oskarżeń dochodzi do nadużyć.

Aktor znany z Gwiezdnych wojen czy serii Uprowadzona pojawił się w programie stacji RTE The Late Late Show. Podczas rozmowy poruszono temat nadużyć seksualnych w Hollywood. Neeson wspiera sprawę i liczy, że uzdrowi ono środowisko filmowe, lecz niektóre przypadki wzbudzają jego zaniepokojenie.

To jest trochę jak polowanie na czarownice. Wielu znanych ludzi jest oskarżanych o dotknięcie dziewczyny za kolano i nagle usuwa się ich z programu.

Aby zilustować tezę posłużył się przykładem pisarza i radiowca Garrisona Keillora, który został zwolniony przez Minnesota Public Radio w zeszłym roku z powodu „niestosownego zachowania wobec koleżanki z pracy”. Neeson streścił relację wydarzeń przedstawioną przez Amerykanina, w której to Keillor chciał pocieszyć przyjaciółkę z pracy kładąc rękę na jej plecach. Kobieta miała je odsłonięte i natychmiast wzdrygnęła się, a radiowiec miał od razu ją przeprosić. Dla pewności napisał również email z przeprosinami, które miały zostać ponownie przyjęte. Później jednak skontaktował się z nim prawnik i powiadomił o oskarżeniach, a stacja radiowa wyrzuciła go z pracy.

Zobacz również: Kontrowersje wokół serialu Zabójstwo Versace: American Crime Story

the commuter liam neeson 2018 820x490

Prowadzący dotknął również wątku Harveya Weinsteina, Kevina Spacey’ego i Dustina Hoffmana. Tak jak przypadek dwóch pierwszych nie stanowił dla Neesona wątpliwości, tak w sprawie Hoffmana waha się jakie stanowisko zająć, gdyż jego zdaniem napastowanie kobiet przez Amerykanina to była zwykłe infantylne wygłupy. 

Kiedy grasz w czymś i jesteś wokół swojej rodziny – innych aktorów, pracowników na planie – robi się głupie rzeczy…i to staje się pewnego rodzaju przesądem. Jeśli nie zrobisz tego każego wieczora to może przynieść pecha sztuce. Nie twierdzę, że zachowywałem się tak jak on. Podobno dotykał kobiecych piersi, ale to była dziecinada.

Zobacz również: Najlepsze memy i reakcje Internetu na Koronę królów

Pełny fragment rozmowy udostępniono na Twitterze telewizyjnego show.

 


Przypomnijmy, że sprawa oskarżeń o molestowanie seksualne w Hollywood zaczęła się w październiku 2017 roku od publikacji The New York Times i The New Yorker, które opisały zarzuty wobec wpływowego producenta filmowego Harveya Weinsteina. Na obecną chwilę prawie 100 kobiet twierdzi, że założyciel Miramax i The Weinstein Company napastował je lub zgwałcił. Sprawa Weinsteina uruchomiła falę kolejnych oskarżeń wobec innych znanych postaci ze świata filmowego m.in. Larsa von Triera, Kevina Spacey’ego, Dustina Hoffmana, Louisa C.K., Bretta Rattnera, Jamesa Franco, Michaela Douglasa, Eda Westwicka, Stevena Seagala czy Oliviera Stone’a.

Źródło: twitter.com/RTELateLateShow / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?