Sługi boże – zwiastun polskiego kryminału w rytmie Fisz Emade

Dystrybutor Next Film zaprezentował nowy zwiastun kryminału Sługi boże, który skupia się na postaci Komisarza Warskiego odgrywanego przez Bartłomieja Topę. Nowa ilustracja muzyczna (premierowa piosenka Fisz Emade Tworzywo „Biegnij dalej sam”) oraz przedstawienie nowych scen rzuca nowe światło na produkcję, które przyjmie prawdopodobnie stylistykę brytyjskich i skandynawskich kryminałów, a nie jak sugerowały wcześniejsze zwiastuny „polskiej odpowiedzi na Kod da Vinci”.

https://www.youtube.com/watch?v=YnYog0_YPag

Zobacz również: TOP15 – najlepsze piosenki inspirowane filmami

Opis dystrybutora: 

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna…

Reżyseruje Mariusz Gawryś (Sztuka masażu). Scenariusz przygotowali Mariusz Gawryś oraz Maciej Strzembosz. W obsadzie filmu znaleźli się: Bartłomiej Topa (Warski), Julia Kijowska (Ana), Małgorzata Foremniak, Henryk Talar, Zbigniew Stryj, Krzysztof Stelmaszyk, Adam Woronowicz.

Premiera filmu 16 września. Sługi boże powalczą również o Złotego Lwa w konkursie głównym 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Dostępna jest już również książka towarzysząca filmowi autorstwa Adama Formana (jest to pseudonim pod którym ukrywają się reżyser filmu Mariusz Gawryś, pisarze Piotr Głuchowski, Paweł Goźliński oraz producent i współscenarzysta filmu Maciej Strzembosz).

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna filmu Sługi boże

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?