Angelina Jolie wyreżyseruje nowy film. Unreasonable Behaviour będzie biografią fotoreportera

Angelina Jolie stanie za kamerą filmu opowiadającego o życiu fotografa wojennego – Dona McCullina. Biografia będzie nosić tytuł Unreasonable Behaviour.

Angelina Jolie podpisała kontrakt na wyreżyserowanie filmu o brytyjskim fotografie wojennym. Obraz będzie oparty na autobiografii McCullina pod tym samym tytułem. Aktorka tym samym stworzy swoją piątą fabułę.

Film zostanie wyprodukowany przez Toma Hardy’ego i Deana Bakera z Hardy Son & Baker (Tabu) oraz Tima Bevana i Erica Fellnera z Working Title Films (Czas mroku). Sam McCullin, wraz z Markiem George’em, objął funkcję producenta wykonawczego. Scenariusz wyjdzie spod pióra Gregory’ego Burke’a.

Zobacz również: Fantastyczne zwierzęta 3 – Mads Mikkelsen odnosi się do pogłosek o zastąpieniu Deppa

Don McCullin jest cenionym fotoreporterem. Zyskał uznanie za sprawą czarno-białych zdjęć zrobionych w Wietnamie i Kambodży. Często ryzykował życiem, aby utrwalić wstrząsające obrazy wojen.

Angelina Jolie przyznała, iż czuje się zaszczycona możliwością przeniesienia na ekran działalności dziennikarza. Dodała również, że jest pod wrażeniem wyjątkowego połączenia nieustraszoności i człowieczeństwa McCullina. Aktorka ma nadzieję stworzyć film, który będzie tak bezkompromisowy jak zdjęcia fotoreportera.

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze filmy z Angeliną Jolie!

Sam Don McCullin docenił ostatnią realizację reżyserki – Najpierw zabili mojego ojca. W jego opinii Jolie udało się odtworzyć kambodżańskie realia. Natomiast zdaniem Hardy’ego i Bakera niezwykła historia McCullina spotkała się z przemyślanym podejściem aktorki. Wyrazili chęć wsparcia jej wizji, która podkreśli jego niezwykły wkład, służbę i całożyciową pracę dla ludzkości.

Pozostaje mieć nadzieję, że Angelina Jolie wykorzysta w pełni potencjał drzemiący w życiorysie fotoreportera.


Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: Universal Pictures

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?