Aquaman 2 – James Wan zapowiada dodatek elementów grozy

Pierwsza odsłona okazała się dużym sukcesem, otrzymując dobre recenzje i przede wszystkim sprzedając się wprost rewelacyjnie. Druga odsłona była już zatem jedynie formalnością.

Tymczasem pojawił się kawałek wypowiedzi reżysera Jamesa Wana. W Aquaman 2 mają się pojawić kolejne elementy rodem z horroru. W pierwszej części mieliśmy już chociażby istoty zwane Trench, a Wan – jako zadeklarowany fan filmów grozy – nie omieszka wpleść do „dwójki” czegoś więcej. Cóż, czekamy na pierwsze konkrety.

Aquaman

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Aquaman 2 – Black Manta powróci w sequelu?

Obsada pierwszej części: Jason Momoa – Arthur Curry / Aquaman, Amber Heard – Mera, Willem Dafoe – Vulko, Patrick Wilson – Orm / Ocean Master, Dolph Lundgren – Nereus, Yahya Abdul-Mateen II – Black Manta; Nicole Kidman – Atlanna – matka tytułowego władcy, Ludi Lin – Kapitan Murk i Temeura Morrison – Tom Curry / ojciec głównego bohatera.

Obraz wyreżyserował utalentowany James Wan na podstawie scenariusza autorstwa Willa Bealla i Davida Lesliego Johnsona-McGoldricka. Samą historię opracowali Geoff Johns oraz wspomniani powyżej Wan i Beall. Produkcja oparta została na postaci znanej z kart komiksów DC, a mowa tutaj o Aquamanie stworzonym przez Paula Norrisa i Morta Weisingera. Muzykę do filmu skomponował Rupert Gregson-Williams.

Scenariuszem do drugiej części zajmie się ponownie David Leslie Johnson-McGoldrick. Premiera ma odbyć się w grudniu 2022 roku.

Źródło: screenrant.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?