Avatar 2 – Kate Winslet ustanowiła rekord na planie!

Akcja filmu Avatar 2 toczyć się będzie pod wodą. Nic więc dziwnego, że większość scen kręcona jest w studio w specjalnych komorach wypełnionych wodą. Takie warunki pracy wymagają od aktorów specjalnego przygotowania. Kate Winslet tak się przygotowała do roli fizycznie, że musiała wstrzymać oddech pod wodą na prawie 7 minut! Tym samym pokonując Toma Cruise’a w wyczynie kaskaderskim.

Kate Winslet pobiła rekord na planie filmu Avatar 2 nawet o tym nie wiedząc. Pierwotny wynik należący do Toma Cruise’a w kręceniu scen pod wodą został ponownie ustanowiony. Aktorka raz jeszcze połączyła siły z James Cameronem od momentu ostatniej współpracy nad filmem Titanic z 1997r. Reżyser po raz kolejny pragnie osiągnąć najwyższe szczyty technologiczne, które wpędzą publikę w stan oszołomienia dlatego wymaga wiele od aktorów, aby móc osiągnąć ten wyczyn. Dla Kate i reszty obsady oznaczało to dużo spędzania czasu pod wodą.

Tom Cruise przeszedł obszerny trening wstrzymywania powietrza pod wodą przygotowując się do roli w Mission Impossible – Rouge Nation. Cruise był w stanie wytrzymać 6 i pół minuty, co było uważane za rekord we wstrzymywaniu powietrza na ekranie. Jednakże, wszystko to się zmieniło dzięki treningowi Kate Winslet do roli w filmie Avatar 2. W niedawnym wywiadzie, została poproszona o komentarz jak to jest wytrzymać 7 minut i 14 sekund pod wodą. Sama aktorka skomentowała to tak:

To jest śmieszne, ponieważ nie czytam żadnych recenzji ani nie jestem na bieżąco z mediami. Nie siedzę na Instagramie, tak jakby jestem całkowicie wyłączona z tej części mojego życia. Tak więc cały ten tydzień i tydzień wcześniej, ludzie do mnie podchodzą w pracy i mówią: „O mój Boże, 7 minut i 14 sekund ? Ale jak ? Na co ja: „Co? Poczekaj chwilę. Skąd o tym wiesz?

Kate Winslet nie wiedziała jak jej rekord został ujawniony zwłaszcza, że wcześniej w wywiadach wspominała tylko „prawie 7 minut”. Aktualny czas został zamieszczony na oficjalnej stronie Avatara 2 na Twitterze w październiku. Dla Kate Winslet i reszty aktorów doświadczenie kręcenia pod wodą było bardzo cenne.

„Kiedy przychodzi do poznania nowych nieoczekiwanych zdarzeń to jest najlepsze co może mnie spotkać w mojej pracy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi jako aktorzy, że mamy możliwość nabycia nowych umiejętności” – wspomina aktorka.

Zobacz również: Kierownik Marvela o możliwości powrotu Tony’ego Starka!

Tom Cruise musi jeszcze odpowiedzieć Kate Winslet na rekord aktorki, ale udaje się w przestrzeń kosmiczną kręcić film. Niewielu ludzi jest skłonnych opuszczać Ziemię, aby wykonać film, więc będzie to minuta dla świata a zarazem dla Toma i jego nigdy niekończących się popisów kaskaderskich.

Premiera Avatara 2 ma mieć miejsce 22 grudnia 2022r.


Źródło: Twitter, Movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Wielbiciel wszelkiej popkultury i wieczny poszukiwacz nowych pasji. Miłośnik fantasy zwłaszcza twórczości Tolkiena i Sapkowskiego. Zapalony gracz zarówno komputerowy jak i konsolowy. Zafascynowany kinem, książkami oraz muzyką filmową. W wolnym czasie poświęcam się przygotowaniom na start w biegu Hardcore na Runmageddonie.
Słuchacz każdego gatunku muzycznego, stale starający się poszerzać horyzonty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?