Cloverfield 2 – nadchodzi prawdziwa kontynuacja filmu Projekt: Monster

Oficjalnie potwierdzono, że J.J. Abrams wraz z wytwórnią Bad Robot wyprodukują prawdziwą kontynuację filmu Project: Monster z franczyzy Cloverfield. Zaskakujący film z 2008 roku dotąd doczekał się jedynie spin-offów.

Według portalu THR, Abrams i Bad Robot rozpoczęli pracę nad Cloverfield 2 – tym razem faktyczną kontynuacją Projektu: Monster. Scenariusz do drugiej części napisze Joe Barton.

Projekt: Monster był niemałym zaskoczeniem w momencie, kiedy wszedł do kin. Dzieło wyreżyserowane przez Matta Reevesa przyniosło ponad 170 milionów przychodów w globalnej kasie. Cloverfield wyróżniał się zastosowaniem nietuzinkowej techniki found footage, polegającej na stylizowaniu nagrania w taki sposób, aby wyglądało na znalezione dzieło amatorskie. Po raz pierwszy techniki tej użyto w latach 70.

Po ponad dekadzie od premiery wreszcie oficjalnie ogłoszono wszczęcie prac nad rzeczywistą kontynuacją Projektu: Monster. Wcześniej w uniwersum pojawiły się dwie większe produkcje, pomijając bazową pierwszą część. Były to filmy Cloverfield Line 10 (2016) oraz Paradoks Cloverfield (2018). Ten pierwszy odniósł sukces i został dobrze przyjęty prze krytyków, choć początkowo nie był zaliczany do uniwersum. Drugi zaś trafił na platformę Netflix i okazał się komercyjną klapą.

Nie należy oczekiwać, że film zostanie nakręcony tą samą techniką found footage, a sposób, w jaki to się odbędzie pozostaje tajemnicą twórców.


Źródło: THR / Ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?