Eternals – Kit Harrington jako Black Knight. Grafika pokazuje postaci z filmu MCU!

Kit Harrington, aktor znany z roli Jona Snowa, ponownie wcieli się w rycerza ubranego na czarno. Gwiazda zakończonej w tym roku Gry o Tron dołącza do kinowego uniwersum Marvela (MCU) i wcieli się w Dane’a Whitmana aka Black Knighta. Jego pierwszy występ zaplanowano w filmie Eternals. Popularny internetowy twórca Bosslogic zamieścił w sieci fanart prezentujący Brytyjczyka w kostiumie superbohatera, a na D23 zaprezentowano grafikę wizualizującą jak wyglądać będą główni bohaterowie filmu Eternals.

kit harrington jon snow black knight mcu

fot. Bosslogic

Kim jest Dane Whitman aka Black Knight?

W komiksach Whitman zadebiutował w zeszycie Avengers z 1967 roku. Pochodzący z USA bohater to świetny szermierz, jeździec konny, taktyk oraz dowódca. Jest również genialnym naukowcem, który posiada tytuł naukowy z dziedziny fizyki. Miano Black Knighta oraz magiczny miecz Hebanowe Ostrze odziedziczył zaś po swoim wujku. Poza epizodem, gdy był połączony więzią z Sersi (wcieli się w nią Gemma Chan), członkinią Eternals, nie posiadał nadludzkich mocy.  Sam Black Knight to postać, której geneza sięga czasów wczesnego średniowiecza. Został on stworzony przez czarodzieja Merlina, by walczył po stronie Króla Artura.

Zobacz również: Ms. Marvel, Moon Knight, She-Hulk – nowe seriale MCU potwierdzone!

eternals film mcu 2020

fot. Twitter/MarvelEntertainment

Co wiadomo o filmie Eternals?

Eternals to film z czwartej fazy MCU, który zadebiutuje w listopadzie 2020 roku. Opowie on o tytułowej grupie nieśmiertelnych istot z kosmosu, które zostały stworzone przez rasę Celestials i wysłane na Ziemię, by chronić planetę przed ich złymi odpowiednikami zwanymi Deviants. W obsadzie superprodukcji reżyserowanej przez Chloé Zhao znajdują się Angelina Jolie (Thena), Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Lauren Ridloff (Makkari), Brian Tyree Henry (Phastos), Lia McHugh (Sprite), Don Lee (Gilgamesh), Gemma Chan (Sersi), Kit Harrington (Dane Whitman/Black Knight), Salma Hayek (Ajak), Barry Keoghan (Druig).

Źródło: comicbook.com / ilustracja wprowadzenia: HBO

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?