Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda – pierwsze opinie na temat filmu!

Już powoli można liczyć dni do globalnej premiery Zbrodni Grindewalda. Tymczasem w Internecie pojawiły się pierwsze opinie po pokazie dla części fanów serii i J.K. Rowling.

O dziwo, choć produkcję oglądali przede wszystkim najwięksi zwolennicy serii, nie obyło się bez kilku mocno krytycznych opinii, co może być lekko alarmujące. Najwięcej pochwał wycelowano przede wszystkim w stronę Jude Lawa i Johnny’ego Deppa, odgrywających kolejno Dumbledore’a i Grindewalda. Spora część osób wychwalała również wciągającą fabułę. Jednak w opozycji do nich pojawiły się głosy krytyki wymierzone w kierunku m.in. pociętej narracji i rozlicznych dziur fabularnych. Oto kilka przykładowych wpisów:

Zobacz również: Hellboy po pierwszych testowych pokazach. Nie jest dobrze

Opis dystrybutora (kino): Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

W filmie reżyserowanym przez Davida Yatesa wystąpią Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Johnny Depp, Ezra Miller, Jude Law, Zoë Kravitz, Callum Turner, David Sakurai, Claudia Kim, Brontis Jodorowsky, Wolf Roth, Victoria Yeates, Derek Riddell, Poppy Corby-Tuech oraz Cornell S. John.

Premiera 16 listopada.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?