Gal Gadot wywołuje kontrowersje po przerwaniu milczenia w sprawie konfliktu w Izraelu i Palestynie

Gal Gadot wydaje oświadczenie w sprawie niedawnej przemocy w Izraelu i Palestynie, a jej komentarze stały się gorącym tematem na Twitterze.

Uważana przez wielu za największą gwiazdę Izraela, Gadot często wypowiada się na tematy związane ze swoją ojczyzną. Podczas konfliktu Izrael-Gaza w 2014 roku aktora zamieściła na Facebooku zdjęcie wspierające Izraelskie Siły Obronne, które spotkało się z mieszaną reakcją. Ale teraz napięcia między Izraelem a Palestyną ponownie nasilają się w związku z niedawnymi eksmisjami Palestyńczyków we Wschodniej Jerozolimie. Gadot wydał oświadczenie w sprawie niedawnej przemocy, które natychmiast wywołało reakcję fanów.

Serce mi pęka. Mój kraj jest w trakcie wojny. Martwię się o moją rodzinę, o moich przyjaciół. Martwię się o ludzi. To błędne koło poszło za daleko. Izrael zasługuje na to, by żyć jako wolny i bezpieczny naród. Nasi sąsiedzi zasługują na to samo. Modlę się o ofiary i ich rodziny oraz zakończenie tej niewyobrażalnej wrogości. Także modlę się o to, by głowy państw doszły do porozumienia, byśmy mogli żyć w pokoju. Modlę się o lepsze dni.

Zobacz również: Joss Whedon groził Gal Gadot! Aktorka przerywa milczenie

Komentarze Gadot stały się przedmiotem gorącej debaty na Twitterze, głównie ze względu na użycie przez nią słowa „sąsiedzi” zamiast wymienienia nazwy Palestyny. Niektórzy nawet kwestionowali jej ogólne poparcie dla Izraela podczas gwałtownego konfliktu. Zrozumiałe jest również, że niektórzy nie zgadzają się z jej proizraelskim stanowiskiem, ponieważ kraj ten jest powszechnie oskarżany o czystki etniczne i masowe ludobójstwo. Jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów na świecie, każda dyskusja na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego z pewnością wywoła pewne kontrowersje. W 2017 roku Liban zakazał wypuszczenia Wonder Woman z powodu zaangażowania Gadot i konfliktu tego kraju z Izraelem.


Źródło: Screen Rant/ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę. Wierny fan X-Men, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen czy Anyii Taylor-Joy.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?