Joker na prostej drodze do najlepiej zarabiającego filmu w kategorii R, Czarownica 2 zawodzi

To, że tegoroczna nowość Disneya z Angeliną Jolie w roli głównej wskoczyła na pierwsze miejsce w box office, może być nieco mylące.

Zarobione 36 milionów dolarów pozwoliło co prawda Czarownicy 2 wyjść na prowadzenie, ale w porównaniu ze startowymi wynikami pierwszej części (69.4 miliony dolarów). Tymczasem Joker osiągnął w kolejnym tygodniu niewiele niższy rezultat, bo 29.2 miliony dolarów i łącznie uzbierał już 737 i pół miliona dolarów, co zbliża go do Deadpoola 2, który jak na razie siedzi na fotelu lidera wśród produkcji kategorii R (785 milionów dolarów).

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: ANKIETA: Kto był najlepszym Jokerem?

Joker to film kryminalny o osobie odtrąconej przez społeczeństwo. Akcja jest osadzona w latach 80. i niepowiązana w żaden sposób z wcześniejszymi wyczynami uniwersum DC. Oprócz Phoenixa wystąpią w filmie również: Bryan Callen, Marc Maron, Robert De Niro, Zazie Beetz oraz Frances Conroy. Film jest już dostępny w kinach.

Opis Czarownicy 2: w rolę tytułowej antybohaterki ponownie wcieli się utalentowana Angelina Jolie. Na ekranie nie zabraknie też lubianej przez wszystkich, śpiącej księżniczki, czyli Elli Fanning.

Ponadto w obsadzie znajdują się również następujące gwiazdy: Michelle Pfeiffer – Królowa Ingrith, Sam Riley – Diaval, Imelda Staunton – Knotgrass, Juno Temple – Thistlewit, Lesley Manville – Flittle, Chiwetel Ejiofor, Ed Skrein, Robert Lindsay, a także Harris Dickinson – książę Phillip.

Reżyserią obrazu zajął się Joachim Rønning. Scenariusz z kolei sporządzili: Linda Woolverton, Micah Fitzerman-Blue i Noah Harpster. Do premiery dojdzie w październiku bieżącego roku.

Źródło: comicbookmovie.com /  Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?