Advertisement
Advertisement

Patrick Wilson zagra w Midway Emmericha

Aktor, którego zobaczymy również w grudniu w Aquamanie, dołączył do obsady Midway.

Patrick Wilson zagra Edwina Laytona, admirała amerykańskiej marynarki, który pełnił ważną rolę w sztabie swojego wojska podczas II wojny światowej. Tym samym dołączy do Luke’a Evansa, wcielającego się w Wade’a McLusky’ego, bohatera Bitwy o Midway.

Kadr z filmu Jack Strong

Zobacz również: Brie Larson dołącza do obsady filmu Just Mercy

Bitwa o Midway była morską potyczką mającą miejsce pomiędzy 4 a 7 czerwcem 1942 roku w okolicach atolu Midway, sześć miesięcy po ataku Japończyków na Pearl Harbor. Amerykańska marynarka pod wodzą admirała Chestera Nimitza pokonali japońskie siły. Film ma opowiedzieć historię prawdziwych żołnierzy i pilotów, którzy dokonali niewiarygodnych rzeczy, aby zmienić bieg II Wojny Światowej.

Scenariuszem filmu zajął się Wes Tooke, twórca i producent serialu Jean-Claude Van Johnson. Produkcją widowiską zajmą się natomiast Yu Dong, Mark Gordon, Matt Jackson, Harald Kloser, Roland Emmerich oraz Josh Clay Phillips.

Źródło: comongsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Fargo

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?