Peninsula – powstaje sequel Zombie Expressu. Premiera w 2020 roku

Zombie Express (Train to Busan) to jeden z najlepszych azjatyckich horrorów i filmów o zombie ostatnich lat, ale również jedna z najbardziej kasowych produkcji na tamtejszym rynku. W sierpniu informowaliśmy, że powstaje kontynuacja tego filmu zatytułowana Peninsula. Według najnowszych doniesień sequel koreańskiego hitu zadebiutuje w kinach latem 2020 roku.

Według medialnych doniesień lokalna premiera koreańskiego blockbustera ma nastąpić w sierpniu przyszłego roku, lecz firma NEW, dystrybutor filmu, wydał oświadczenie, w którym potwierdził jedynie, że z premierą horroru celują w okres letni.

Zobacz również: Yeon Sang-ho: Lubię The Walking Dead – wywiad z reżyserem Zombie Expressu

peninsula zombie express sequel

fot. materiały prasowe

W pierwszej części śledziliśmy losy grupy Koreańczyków, którzy walczą o przetrwanie w opanowanym przez zombie pociągu. Peninsula rozgrywać ma się cztery lata po wydarzeniach z Zombie Expressu, a półwysep koreański ma być już całkowicie opanowany przez hordy zombie. Akcja filmu podążać będzie za nowymi grupami ocalałych ludzi, którzy będą starali się przetrwać i uratować przed epidemią żywych trupów.

Zobacz również: Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

Potwierdzonymi członkami obsady są Kang Dong Won, Lee Jung Hyun, Lee Re, Kwon Hae Hyo, Kim Min Jae i Goo Kyo Hwan. Za reżyserię ponownie odpowiadać będzie Yeon Sang-ho.

Zombie Express był sukcesem kasowym zarabiając na całym świecie 87 milionów dolarów przy 8.5 milionowym budżecie. W przygotowaniach jest również amerykański remake horroru.

Źródło: bloody-disgusting.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Zombie Express

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?