Pierwsza edycja Warsaw Surf Film Festival już w listopadzie!

W listopadzie do Warszawy nadciągną fale! W dniach 16-18 listopada odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Warsaw Surf Film Festival powered by #MistrzowskaOchrona. Organizatorzy przygotowują przegląd filmów surferskich z całego świata. Na widzów czekają wielokrotnie nagradzane surferskie dokumenty, filmy fabularne i krótkie metraże. Seanse odbywać się będą w kinie Amondo (przy ul. Żurawiej 20) i klubie SPATiF (al. Ujazdowskie 45).

W ciągu trzech dni widzowie zobaczą ponad 15 filmów. Wiele z nich zaprezentowanych będzie po raz pierwszy w Polsce. W programie znajdą się obrazy docenione na najlepszych międzynarodowych festiwalach filmów surfingowych. Będzie można zobaczyć filmy pokazywane między innymi na festiwalach w Londynie, Santa Cruz, czy Anglet.

„Surfing to styl życia. Ale dla każdego znaczy trochę coś innego, o czym nasi widzowie będą mieli okazję się przekonać dzięki wyborowi filmów, które uwzględniliśmy w pierwszej edycji festiwalu”- mówi Aleš Kosina, dyrektor WSFF. – „Przedstawimy obrazy, które przybliżą widzom surfing na Hawajach, w Australii, ale też za kołem podbiegunowym lub w tak nietypowych lokalizacjach jak Sahara Zachodnia, Mauretania, Senegal, czy Gambia”- dodaje Kosina.

warsaw surf film festival

fot. materiały prasowe

Festiwalowe propozycje

Znany jest już film, który oficjalnie zainauguruje festiwal. Na otwarcie zaplanowano pokaz dokumentu Andy Irons: Kissed By God, który będzie miał na Warsaw Surf Film Festival powered by #MistrzowskaOchrona swoją polską premierę. Film został po raz pierwszy pokazany w maju tego roku w Los Angeles i od tej pory z powodzeniem wypełnia sale kinowe na całym świecie.

Zobacz rónież: TOP 10 – Filmy o trenerach sportowych

Andy Irons: Kissed By God to opowieść o życiu tragicznie zmarłej ikony surfingu. Irons zmarł w 2010 roku. Na koncie miał trzy tytuły mistrza świata. Jego śmierć odbiła się szerokim echem, wywołując lawinę pytań i wątpliwości. Andy przez długie lata zmagał się z własnymi demonami: chorobą afektywną dwubiegunową i uzależnieniem od opioidów.

Ale film to nie tylko tragiczna historia legendy surfingu, która opuściła nas zbyt wcześnie. Widzowie będą mogli zajrzeć za kurtynę największych surfingowych zawodów na świecie i podziwiać surfing w najlepszym wydaniu.

Premiera dokumentu odbędzie się w piątek 16 listopada w Klubie SPATiF. Po filmie rozpocznie się impreza otwarcia festiwalu, na której z głośników popłynie dobry stary surf rock i nie tylko. Program wydarzeń towarzyszących organizatorzy przedstawią już wkrótce.

Dla osób, które nie będą mogły zobaczyć filmu w tym dniu, organizator zaplanował jeszcze jeden seans, który odbędzie w weekend w kinie AMONDO.

Zobacz również: Top 15 – Najlepsze filmy o piłce nożnej

Na festiwalu będzie można również obejrzeć polskie produkcje: Freezing to Cold. Baltic – Lofoten, efekt wyprawy surfingowej ambasadorów #MistrzowskaOchrona na Lofoty, oraz wielokrotnie nagradzany za granicą film Blueness. Filmowi Freezing to Cold. Baltic – Lofoten towarzyszyła będzie wystawa zdjęć Krzysztofa Jędrzejaka, którą będzie można obejrzeć w kinie Amondo.

Sprzedaż biletów na Festiwal startuje z końcem października. Szczegółowy program zostanie ogłoszony już wkrótce.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?