The Things They Carried – Tom Hardy i Bill Skarsgard w filmie o wojnie w Wietnamie

Rupert Sanders przygotowuje The Things They Carried, nowy film wojenny z mocną obsadą.

Przede wszystkim pojawią się w nim Tom Hardy i Bill Skarsgard. Dołączą także m.in. Tye Sheridan, Ashton Sanders, Martin Sensmeier, Moises Arias i Stephan James.

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: Czarna Wdowa – Scarlett Johansson odnosi się do przełożenia premiery. Nowe zdjęcia

The Things They Carried bazuje na nominowanym do nagrody Pulitzera zbiorze opowiadań Tima O’Briena – Rzeczy, które nieśli – który sam w latach 60. stacjonował w Wietnamie. Oto opis od polskiego wydawcy:

 Żołnierze Kompanii Alfa przemierzają dżunglę i pola ryżowe Wietnamu, niosąc na barkach sprzęt bojowy, a także swoją przeszłość, marzenia i lęki. Aby przetrzymać niesamowitą atmosferę wojny w niezrozumiałym dla siebie kraju, amerykańscy chłopcy żartują ze śmierci. Czasem się załamują i robią niepojęte rzeczy. Książka przedstawia niezwykłą wizję horroru, jakim był w oczach autora Wietnam. Każde opowiadanie jest echem innych, całość zaś to proza mocna, oryginalna i pełna pasji. „Rzeczy, które nieśli” to coś więcej niż tylko opowieść o wojnie – to głęboka refleksja na temat potwornego ciężaru rzeczy, które ludzie muszą nieść przez życie.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materialy prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?