Venom – małe prawdopodobieństwo na kategorię wiekową R. Oto przyczyna!

Venom to jedna z mroczniejszych postaci w komiksach. Wielu fanów nastawiało się na to, że solowy film o symbioncie będzie produkcją dla osób dorosłych. Obraz nie otrzymał jeszcze oficjalnie kategorii wiekowej w USA, lecz według publikacji prestiżowego Variety jest mało prawdopodobne, by został pierwszym filmem z marvelowskiego uniwersum Sony z tzw. „R”-ką.

Obecnie trwają dodatkowe zdjęcia do Venoma, które mają złagodzić ton filmu. Dodatkowo Tom Hardy i Ruben Fleischer pracują nad wniesieniem większej ilości humoru do historii o przejętym przez obcą istotę dziennikarzu. Dzieje się tak, gdyż część decydentów w Sony chce by obraz poruszał się w granicach kategorii wiekowej PG-13. Powodem są dalekosiężne plany studia na filmy, w których pojawi się również Spider-Man, najważniejsza postać w katalogu wytwórni, która akurat w solowym Venomie nie wystąpi. Filmy o Peterze Parkerze zawsze będą w kategorii wiekowej PG-13, a zbyt mroczny i krwawy Venom według części osób w Sony mógłby zniweczyć nadzieje nie tylko na występy należących do nich bohaterów obok Pajączka w produkcjach pod egidą Disneya i Marvela, ale również zaszkodzić ewentualnemu wypożyczaniu innych członków rozszerzonego Kinowego Uniwersum Marvela (MCU). Sony liczy też, że skoro użyczył Disneyowi Człowieka Pająka, to ci odwdzięczą się tym samym i umożliwią podobny występ gościnny jednego lub dwóch członków Avengers w filmach z Sony’s Universe of Marvel Characters (SUMC).

Zobacz również: Sony nazwało własne uniwersum filmów z postaciami z Marvela. Jakie filmy w nim zobaczymy?

Tom Hardy Venom Eddie Brock 2018 film

fot. materiały prasowe

O filmie Venom:

Venom to pierwszy z planowanej serii spin-offów Spider-Mana. Fabuła przedstawi historię reportera Eddiego Brocka, który prowadzi dziennikarskie śledztwo wobec medycznej korporacji dra Carltona Drake’a, która eksperymentuje łącząc ludzi z kosmicznym symbiontem. W trakcie dochodzenia w jego ciele zadomawia się obca istota, która zaczyna przejmować nad nim kontrolę.

W główną rolę w filmie reżyserowanym przez Rubena Fleischera wcieli się Tom Hardy. W obsadzie znaleźli się również:  Woody Harrelson, Michelle Williams, Scott Haze, Jenny Slate, Riz Ahmed, Reid Scott oraz Sope Aluko. Szczegóły fabuły Venoma nie są nam do końca znane, ale jak podaje reżyser filmu, będzie ona bazowała na komiksach Lethal Protector oraz Planet of the Symbiotes.

Według Sony produkcja ma funkcjonować w świecie Spider-Man: Homecoming i być „dodatkiem” do Kinowego Uniwersum Marvela. Kevin Feige, szef Marvel Studios, orzekł jednak, że jest to oddzielna produkcja i nie ma planów włączenia jej do MCU.

Premiera obrazu została zaplanowana na 5 października 2018 roku.

Źródło: Variety / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?