Zakonnica opętała polskie kina. Jest rekord otwarcia dla horroru!

W ostatni weekend Zakonnica zdobyła szczyty box office w kilkudziesięciu krajach. Nie inaczej było i w Polsce. Spin-off Obecności okazał się być wielkim sukcesem frekwencyjnym i pobił rekord otwarcia dla filmu grozy w Polsce!

Warner Bros. podzielił się w mediach społecznościowych informacją o sukcesie box-office’owym Zakonnicy w polskich kinach. Produkcja przyciągnęła u nas 307 tysięcy widzów. Jest to wynik lepszy od uzyskanego przez To (178 506 widzów) oraz dwa razy lepszy od otwarcia Annabelle: Narodziny zła (153 673 widzów). Wynik jest imponujący również zestawiając go z pierwszą częścią Obecności, która w Polsce w premierowy weekend przyciągnęła 33 tysiące osób.

Opis: Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają niechlubny sekret zakonu. Ryzykując nie tylko własnym życiem, ale też swą wiarą i duszami, stawiają czoła złowrogiej sile pod postacią tej samej demonicznej zakonnicy, która po raz pierwszy przerażała widzów w Obecności 2. Natomiast opactwo staje się straszliwym polem walki toczącej się między żywymi i potępieńcami.

Zobacz również: Wiedźmin Netflix – serialowa Ciri będzie Azjatką lub czarnoskóra?

W obsadzie Zakonnicy znaleźli się: Demian Bichir, Taissa Farmiga, Jonas Bloquet, Charlotte Hope, Ingrid Bisu, Bonnie Aarons. Reżyserem filmu jest Corin Hardy (ButterflyZ lasu).

Źródło: twitter/warnerbrospl / ilustracja wprowadzenia: Warner BRos.

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kinga pisze:

Super film

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?