Kingdom Come Deliverance nie pojawi się na Nintendo Switch!

Studio Warhorse zaprzeczyło wydaniu wersji gry Kingdom Come Deliverance na konsolę Nintendo Switch mimo, iż pierwotna lista na to wskazywała.

Niedawno przedstawiona lista gier na Nintendo Switch zawierająca Kingdom Come Deliverance okazała się pomyłką. Plotki o jej nieuniknionej zapowiedzi są bezzasadne. Tytuł jest grą RPG z wielkim światem oraz silnym naciskiem na realistyczne odwzorowanie średniowiecza, kontrastując tym samym z takimi tytułami jak Elder Scrolls czy Wiedźmin 3, które polegają na bardziej fantastycznej przesłance. Kingdom Come Deliverance faworyzuje precyzje, ale nie kosztem samej rozgrywki na całe szczęście.

Dosłownie wczoraj, paru wiernych fanów było w stanie ujrzeć listę wydawniczą japońskiego działu Nintendo, w której można było dostrzec Kingdom Come Deliverance Royal Edition. Pierwsze przypuszczenia dotyczyły wydania gry na konsole Nintendo Switch. Niestety żadna z tych informacji nie została oficjalnie potwierdzona przez dewelopera. Jak przystało na tak wielki tytuł byłoby to bardzo niekonwencjonalne rozwiązanie przeniesienie portu na konsolę hybrydową. Byłoby to coś wspaniałego tym samym zwłaszcza, że tytuł został bardzo ciepło przyjęty przez graczy pomimo rywalizacji z takimi tytułami jak Skyrim czy Wiedźmin 3. Niestety plany te zostały porzucone z racji niewystarczającej możliwości konsoli na przetworzenie silnika gry.

Kingdom Come Deliverance 1

Zobacz również: Cyberpunk 2077 z modem umożliwiającym rozgrywkę z 3 osoby!

Wygląda na to, że fani będą musieli obejść się smakiem, że wyczekiwany przez Nich tytuł nie trafi na przenośne konsole Nintendo. Główny PR Manager studia Warhorse wypowiedział się, że nieważne na co wskazały listy wydawnicze, gra nie trafi na Switcha. Tym bardziej wspomina, że nie ma pojęcia jak owa lista ujrzała światło dzienne w takiej postaci. Przeprasza w imieniu swoim oraz całego zespołu za to nieporozumienie. Widać, że jest jedyną osobą ze studia Warhorse, której zależy na wydaniu portu na Switcha, więc możliwe, że kiedyś to nadejdzie, ale z pewnością nie w najbliższej przyszłości.

Ukazanie się takiej listy jest zawsze niezadowalające dla fanów i pozostawiają temat do rozważenia. Porty takie jak te na Switcha wychodzą z ulepszoną grafiką oraz rozgrywką a także dodatkowym materiałami dedykowanymi fanom. Nie pozostaje im nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że Kingdom Come Deliverance ujrzy światło dzienne na hybrydowych konsolach.


Źródło: Screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Wielbiciel wszelkiej popkultury i wieczny poszukiwacz nowych pasji. Miłośnik fantasy zwłaszcza twórczości Tolkiena i Sapkowskiego. Zapalony gracz zarówno komputerowy jak i konsolowy. Zafascynowany kinem, książkami oraz muzyką filmową. W wolnym czasie poświęcam się przygotowaniom na start w biegu Hardcore na Runmageddonie.
Słuchacz każdego gatunku muzycznego, stale starający się poszerzać horyzonty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?