Wbrew naturze tom 3 – Odrodzenie – recenzja komiksu

Kolejna seria wydana przez Non Stop Comics dobiega końca – tym razem mowa o Wbrew naturze, która w bardzo udany sposób łączyła motyw zantropomorfizowanego  świata, z przygodą, erotyką i motywami fantasy. Sprawdzamy, czy trzeci tom trzyma poziom pierwszych dwóch.

https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/383/514/383514/1543454179/800.jpg

Strona komiksu Wbrew naturze tom 3 – Odrodzenie

Wbrew naturze tom 3 – Odrodzenie startuje z przytupem. Wizje Leslie dotyczące białego wilka Albinosa stają się coraz śmielsze i coraz bardziej pikantne, na dodatek sprawiają, że bohaterka ma coraz większe trudności z odróżnieniem rzeczywistości od fantazji. Sprawia to, że najbliższym osobom z jej otoczenia grozi niebezpieczeństwo.

Rozwiązuje się największa tajemnica serii – tożsamość zamaskowanego wroga. Jak pamiętamy, temat ten podjęty został już w drugim tomie, jednak dopiero we Wbrew naturze tom 3 zostaniemy uraczeni retrospekcją wykładającą na stół wszystkie karty. Wreszcie dowiemy się więcej o przeszłości Leslie i ze szczegółami poznamy historię jej rodziców.

https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/383/515/383515/1543454180/800.jpg

Strona komiksu Wbrew naturze tom 3 – Odrodzenie

W komiksie nie brakuje brutalnych i odważnych scen. Mirka Andolfo pięknie i subtelnie portretuje pikantne ekscesy bohaterów i przyznam, że chętnie zobaczyłbym na polskim rynku realistyczny erotyczny komiks jej autorstwa. Może jeszcze kiedyś będzie ku temu okazja.

Skoro Odrodzenie to ostatni tom, warto pokusić się o pewnego rodzaju podsumowanie całej serii. Bardzo podobał mi się sposób, w jaki autorka przedstawiła świat ulegający totalitarnym skłonnościom. Podejście władz do krzyżowania się gatunków i surowe karanie tych, którzy dają się ponieść międzygatunkowym uczuciom można odczytywać na wielu płaszczyznach i chyba nie muszę tłumaczyć, jakie były pierwsze myśli nasuwające się podczas lektury. Wbrew naturze to zatem bardzo dobra lekcja tolerancji, chociaż przedstawiona w nieco łopatologiczny sposób. Być może jednak czasem tak po prostu trzeba.

https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/383/516/383516/1543454180/800.jpg

Strona komiksu Wbrew naturze tom 3 – Odrodzenie

Komiks pozostawia niedosyt, ale w ten dobry sposób – nie wywołuje frustracji elementarnymi brakami w fabule, sprawia jednak, że czytelnik miałby ochotę jeszcze lepiej poznać świat i bohaterów. Lektura całości, chociaż krótka, jest niezwykle przyjemna i nie powoduje znużenia.

Wbrew naturze nie jest może najlepszą serią wydaną przez Non Stop Comics, ale z pewnością nie należy żałować, że wydawca zdecydował się włączyć ją do swojego portfolio. Teraz, kiedy trzy tomy zostały już opublikowane, nastąpił dobry moment, aby nadrobić ewentualne zaległości, lub po prostu sięgnąć po konkluzję tej historii.


https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/379/445/379445/1543454181/800.jpg

Okładka komiksu Wbrew naturze tom 3 – Odrodzenie

Tytuł oryginalny: Contro Natura vol 3 – La Rinascita
Scenariusz: Mirka Andolfo
Rysunki: Mirka Andolfo
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawca: Non Stop Comics 2018
Liczba stron: 96
Ocena: 75/100

Zastępca redaktora naczelnego

PR-owiec, recenzent, geek. Kocha kino, seriale, książki, komiksy i gry. Kumpel Grahama Mastertona. W MR odpowiedzialny za dział komiksów, książek i gier planszowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?