Nowy Grzędowicz już za kilka dni – zobacz film promocyjny Helu 3!

Już 15 lutego premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych fantastycznych książek polskiego autora. Hel 3 to pierwsza powieść Jarosława Grzędowicza od 2012 roku, kiedy to ukazał się ostatni tom Pana Lodowego Ogrodu.

Tym razem jeden z najlepszych polskich fantastów sięgnął do science fiction, nie kryjąc go pod kołderką fantasy, jak w przypadku PLO. Akcja Helu 3 dzieje się w niezbyt dalekiej przyszłości, sporą rolę odgrywa w niej Księżyc, a nacisk położono, jak w starym, dobrym SF, na sprawy społeczne. 

Wydawnictwo Fabryka Słów udostępniło też kilka fragmentów powieści.

Jarosław Grzędowicz - Hel 3

Jarosław Grzędowicz - Hel 3

Jarosław Grzędowicz - Hel 3 Zobacz również: Grimm City 2 – grafika okładkowa do powieści Jakuba Ćwieka gotowa?

Recenzenci otrzymali swoje egzemplarze już odpowiednio wcześniej. Wypowiedzi co znaczniejszych z nich możemy zobaczyć na filmiku, udostępnionym przez Fabrykę Słów na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=521BVuJyzxc&ab_channel=FabrykaS%C5%82%C3%B3w

Nota wydawnicza:

Wyobraź sobie, że jest pierwiastek, który stanowi niewyczerpane źródło energii. Dwa tiry tego surowca starczą, by zapewnić energię elektryczną dla USA na cały rok. Jest tylko jeden problem… Złoża znajdują się na Księżycu.

Rok 2058. Zdehumanizowany świat, gdzie omnifony zastąpiły więzi społeczne, filmiki z MegaNetu wyparły media i kulturę, a iwenciarze stali się bogami informacji. 

Świat, gdzie koncerny i rządy podzieliły się władzą w hodowaniu miliardów bezrefleksyjnych konsumentów, staje na krawędzi konfliktu.

Norbert, iwenciarz z zasadami, wierzy, że mocna i odpowiednio podana informacja może wstrząsnąć i obudzić społeczeństwo. Tylko czy jednostka rzucona między stalowe walce systemów jest w stanie przeżyć dostatecznie długo, by coś zmienić?

 

Jarosław Grzędowicz - Hel 3

 Źródło: Fabryka Słów/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe.

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?