Gra o tron – Lena Headey o usuniętej scenie z Cersei

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak bardzo mogła różnić się bitwa o Winterfell z 8. sezonu, gdyby wprowadzono pomysły jej reżysera. Okazuje się, że ucięto jeszcze jeden ważny wątek z nieco wcześniejszego okresu.

Lena Headey, która wcieliła się w rolę Cersei Lannister, dodała kolejną scenę, z której twórcy serialu Gra o tron nie skorzystali. Jej postać miała bowiem poronić:

Nagraliśmy scenę, której nigdy nie wyemitowano w siódmym sezonie. Miała to być scena utraty dziecka, niezwykle traumatyczna i ważna dla postaci Cersei. Bardzo podobał mi się ten zamysł, bo mógł pokazać ją w zupełnie innym świetle.

Cersei

kadr z serialu Gra o tron

Zobacz również: Gra o tron – bitwa w 3. odcinku ostatniego sezonu mogła być zupełnie inna

Trzeba przyznać, że taka scena rzeczywiście miałaby szansę nieco lepiej naświetlić postać Cersei, na przykład w związku z jej różnymi decyzjami w wielkim finale. Ale najwyraźniej showrunnerzy uznali, że obędą się bez niej.

Źródło: IndieWire / Ilustracja wprowadzenia: HBO

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?