Nowa Utopia nie doczeka 2. sezonu

Wygląda na to, że ci, którzy sceptycznie traktowali amerykańską wersję kultowej Utopii, mogą spojrzeć z pewną satysfakcją na to, co się dzieje.

Amazon uznał, że dalsze kręcenie remake’u zwyczajnie się nie opłaca. I nie ma co im się dziwić. Historia fanów pewnego wizjonerskiego komiksu, którego kolejny numer ma wpłynąć na losy świata, zdecydowanie nie została przedstawiona tak, jak tego oczekiwano. Stąd też na serial posypały się gromy w zasadzie ze wszystkich stron. Koniec końców Utopia zatrzyma się na pierwszej odsłonie z mocnym cliffhangerem, który nie zostanie wyjaśniony.

Zobacz również: The Witcher: Blood Origin – wiemy kiedy ruszy produkcja!

Utopia w wydaniu amerykańskim przeszła długą drogę. Z początku seria miała dostać się w ręce HBO z Davidem Fincherem jako twórcą i gwiazdami w rodzaju Rooney Mary czy Colma Fedore’a. Za nimi przyszła Gillian Flynn, scenarzystka i pisarka, która pracowała już z reżyserem Siedem nad Zaginioną dziewczyną. HBO ostatecznie odrzuciło projekt, a Fincher także opuścił pokład. Co prowadzi nas do sytuacji, w której produkcję na swoje barki wziął Amazon.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Amazon

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?