Wielka Literatura w komiksie – nowa seria wydawnicza

Wydawnictwo Hachette ponownie łączy siły z dystrybutorem Ruch – zapowiedzieli wydanie serii Wielka literatura w komiksie. 

W tym cyklu wydawniczym komiksy oparte na największych dziełach literatury światowej mają ukazywać się co dwa tygodnie, w twardej oprawie.Data premiery pierwszego nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że będzie to W 80 dni dookoła światawedług powieści Juliusza Verne’a. Pierwszy komiks ma kosztować 6,90 zł.

Na stronie Ruchu znajduje się taka zapowiedź:

Zbierz kolekcję klasyki literatury w wydaniu komiksowym. Poznaj świat pełen przygód! Podróżuj z Fileasem Foggiem, uciekaj z Quasimodo i dołącz do Jima Hawkinsa w poszukiwaniu skarbów! Najsłynniejsze powieści świata wydane w formie komiksów sprawią, że nie będziesz się mógł od nich oderwać. W każdym tomie:

  • Niezwykłe opracowanie graficzne i dynamiczna treść wiernie oddająca oryginał
  • Porywające historie
  • Niezapomniani bohaterowie i dbałość o szczegóły.

Do kolekcji WIELKIEJ LITERATURY W KOMIKSIE należą adaptacje ponadczasowych dzieł, które każdy powinien mieć w swojej biblioteczce. Przedstawiamy prace europejskich twórców literackich, takich jak Miguel de Cervantes, Wiktor Hugo czy Juliusz Verne. Znajdziemy tu również najsłynniejszych pisarzy anglo-amerykańskich, takich jak: Mark Twain, Herbert George Welles czy James Fenimoore Cooper.

Jak podpowiadają Filmożercy, cykl oparty jest na analogicznej serii francuskiego wydawnictwa Glénat. Tamtejsza wersja liczy na ten moment 25 tomów, m.in. Germinal, Wyspa SkarbówKsięga Dżungli czy… Quo Vadis – nie ma w niej jednak w tym momencie W 80 dni dookoła świata, różni się od niej także proponowanym stylem okładek, trudno więc zawyrokować, że cykl będzie konkretnie taki sam.

Zobacz również: Transformers w nowej kioskowej kolekcji komiksów

Źródło: Filmożercy, Ruch; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?