Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Mars
Cinema City

Twardy jak skała! Sylvester Stallone obchodzi dziś urodziny! Wybieramy najlepsze role

Autor: Mikołaj Lipkowski
6 lipca 2024
Twardy jak skała! Sylvester Stallone obchodzi dziś urodziny! Wybieramy najlepsze role

Dziś swoje urodziny obchodzi twardy jak skała - Sylvester Stallone! Wielki gwiazdor, który zasłynął głównie z filmów akcji. Wielu widzów go pokochało za swoją bezkompromisowość, wszak dziś jest obiektem kultu. Sam papież wychowywał się na filmach z nim! Dziś przedstawimy Wam najlepsze role tego jakże kultowego aktora.

Sylvester Stallone w dzieciństwie miał problemy z mową i był uznawany za trudne dziecko, co nie przeszkodziło mu w rozwijaniu pasji do aktorstwa i sportu. Studiował aktorstwo w American College of Switzerland oraz w University of Miami, jednak nie ukończył studiów, aby poświęcić się karierze aktorskiej. Jego droga do sukcesu była pełna trudności. Stallone zaczynał od małych ról w filmach i serialach telewizyjnych. Przełomem jednak był dla niego filmy Rocky oraz Rambo: Pierwsza krew. Po tych dwóch tytułach wszystko poszło już jak z płatka.

Sylvester Stallone - najlepsze role aktora

5. Gabe Walker (Na krawędzi)

Gabe Walker jest doświadczonym ratownikiem górskim, pracującym w Rocky Mountains. Na początku filmu Walker przeżywa traumatyczne wydarzenie, gdy nie udaje mu się uratować swojej przyjaciółki, co prowadzi go do porzucenia pracy i wycofania się z życia publicznego. Zostaje on wezwany na pomoc grupie wspinaczy, którzy rzekomo utknęli na wysokościach. Okazuje się jednak, że są to przestępcy poszukujący zaginionych walizek z pieniędzmi po nieudanym napadzie lotniczym. Gabe zostaje zmuszony do współpracy z bandytami, ale szybko zaczyna walczyć o przetrwanie swoje i innych zakładników, starając się przechytrzyć przestępców i uratować sytuację. Bohater jest odważny, zdeterminowany i gotów do poświęceń.

4. Marion "Cobra" Cobretti (Cobra)

Marion Cobretti jest detektywem pracującym w specjalnej jednostce policji w Los Angeles, której zadaniem jest zwalczanie najgroźniejszych przestępców. Cobretti charakteryzuje się surowym, twardym podejściem do prawa i wymierzania sprawiedliwości. Jest to jeden z najbardziej ikonicznych filmów akcji, w którym wystąpił Sylvester Stallone. Można powiedzieć, że wraz z Komando jest to najbardziej ikoniczny film akcji lat 80. Nie licząc oczywiście Rambo oraz Terminatora.

3. Dwight "Generał" Manfredi (Tulsa King)

Teraz pod lupę weźmiemy nowszą rolę Stallone'a. W serialu Tulsa King, aktor wciela się w gangstera, który przesiedział 25 lat w więzieniu. Planuje wrócić do łask, po tym jak nie doniósł na żadnego ze swoich towarzyszy. Trafia do małego miasteczka, w którym buduje swoje mini imperium narkotykowe. Nie podoba się to jednak jego starym znajomym. Dwight Manfredi zauważa to i planuje dokonać zemsty na swoich starych znajomych, którzy zaczynają się go bać. Postać jest komiczna, lecz potrafi wzbudzić respekt w innych. Serial przedstawia dużo akcji, wzruszenia, emocji oraz śmiechu.

2. Rocky Balboa (seria Rocky)

No i jesteśmy przy serii, która przyniosła gwieździe właśnie status gwiazdy. Rocky Balboa to człowiek z rynsztoku, który ima się walk bokserskich, by zarobić trochę pieniędzy. Po latach postać Rocky'ego to wzór do naśladowania przez młodych, aspirujących bokserów, ale i zwykłych ludzi. Rocky nigdy się nie poddaje, mimo niepowodzeń i przegranych walk. Stara się pokonać Apollo Creeda, który obecnie jest mistrzem (w pierwszej części). Seria pokazuje, że determinacją i upartym dążeniem do celu uda się zrobić wszystko.

1. John Rambo (seria Rambo)

Testosteron, wybuchy, strzały. Ogromna seria, która z niskobudżetowego akcyjniaka stała się ikoną światowego kina. John Rambo, były komandos walczący w wojnie wietnamskiej, jest elitarną częścią amerykańskiego wojska. Należał do Zielonych Beretów, czyli elitarnej jednostki, której nie da się zatrzymać. Niefartem jednak z wszystkich żołnierzy przetrwał tylko on. W pierwszej części możemy zobaczyć, że lokalsi niechętnie patrzą na Rambo, przez co dochodzi do ataku na niego. Niestety w walce 10 na jednego, ten jeden ma przewagę. Druga część jest bardziej poważna, a trzecia… no cóż, nie wyszła. Niemniej Rambo powrócił jeszcze w dwóch następnych filmach. Genialne, acz proste, kino akcji, które spisze się w każdy wieczór. Jeśli takowe lubicie. No i nie ukrywajmy - Rocky i Rambo to ikony popkultury, nie bez powodu.

To były najlepsze role, jakie w swojej filmografii ma Sylvester Stallone! Sprawdź więcej informacji na Movies Room:

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.