Advertisement
Advertisement

TOP 15 – Najbardziej oczekiwane gry 2021 roku!

Świeżo rozpoczęty 2021 rok będzie jednym z najbardziej niepewnych w historii branży gier. Znaczna część zapowiedzianych produkcji nie ma konkretnej daty premiery, co wydaje się być zabezpieczeniem deweloperów przed frustracją niecierpliwych graczy. Nie mniej jednak nie przeszkodziło to w stworzeniu rankingu najbardziej oczekiwanych premier 2021 roku! A jest na co czekać, bo w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy otrzymamy masę kontynuacji kultowych produkcji oraz niezwykle interesujące nowe IP! Oto najbardziej oczekiwane premiery gier 2021 roku!


NAJBARDZIEJ OCZEKIWANE GRY 2021 ROKU

Deathloop

Zobacz również: Cyberpunk 2077 – co wyszło, a co nie w nowej grze od CD Projekt RED? Recenzja z Xbox Series X!

Najbardziej wyczekiwane premiery gier 2021 roku zaczynamy od pierwszoosobowej strzelanki od twórców serii Dishonored i Prey. Akcja gry toczy się na wyspie Blackreef, gdzie panuje całkowita anarchia, a strzelaniny to szara codzienność. Dwójka bohaterów – Colt i Julianna Blake – utknęli w pętli czasu, która sprawia że za każdym razem kiedy zginą, budzą się tego samego dnia przeżywając wydarzenia na nowo. Jedyną możliwością przerwania cyklu jest pokonanie ośmiu osób odpowiedzialnych za jego podtrzymywanie. Twórcy dają graczowi swobodę w wykonywaniu zadań, a podczas rozgrywki śmierć nabiera nowego znaczenia. Za każdym razem kiedy Colt umrze, jego umiejętności bojowe rosną, a obserwacja zachowań i relacji łączących postacie niezależne pozwala na opracowanie idealnego planu zlikwidowania ośmiu głównych celów.

Premiera: 21 maja

Platforma: PS5, PC.


Dying Light 2

Pierwsza z dwóch polskich produkcji w tym zestawieniu, a przy okazji jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2021 roku – Dying Light 2. Jak zapowiadają twórcy kontynuacja świetnie przyjętej pierwszej części ma stawiać większy niż do tej pory nacisk na elementy RPG. Ponadto świat gry ma być aż czterokrotnie większy! Twórcy nie zdradzili jak dotąd wiele na temat fabuły drugiej części Dying Light. Wiemy że akcja gry toczy się 15 lat po wydarzeniach z części pierwszej, w bliżej nie określonej europejskiej metropolii. Co ciekawe, deweloperzy z Techlandu postanowili zrezygnować z jednego głównego wątku fabularnego na rzecz historii kreowanej przez gracza i jego wybory. Do stworzenia takiego scenariusza Polacy zatrudnili jednego z najlepszych fachowców w branży – Chrisa Avellone’a, odpowiedzialnego za scenariusz do chociażby Fallout: New Vegas.

Premiera: TBA

Platforma: PS5, XSX, PC.


Elden Ring

Zobacz również: Empire of Sin – recenzja gry. XCOM w czasach prohibicji

Elden Ring to najprawdopodobniej najbardziej tajemnicza produkcja 2021 roku. Połączenie studia From Software z jednym z najbardziej rozpoznawalnych obecnie autorów fantasy Georgem R.R. Martinem od samej zapowiedzi rozbudza wyobraźnie graczy. Fabuła gry wciąż pozostaje zagadką. Możemy być jednak pewni, że podobnie jak w dotychczasowych produkcjach studia, będzie ona szczątkowa, a jej pełny obraz dostrzeżemy łącząc ze sobą wydarzenia z kolejnych etapów gry. Mechanika będzie opierać się oczywiście o założenia znane z serii Souls, dlatego już szykujmy się na częste obcowanie z ekranem – YOU DIED. To zdecydowanie obowiązkowa pozycja na takiej liście prezentującej premiery gier 2021 r.

Premiera: TBA

Platforma: PS4, PS5, Xbox One, XSX, PC.


God of War: Ragnarok

Szósta odsłona serii z Bogiem Wojny w roli głównej. W God of War: Ragnarok ponownie spotkamy się z Kratosem i jego synem Arteusem. Nie poznaliśmy jeszcze fabuły produkcji, aczkolwiek podtytuł Ragnarok sugeruje, że wraz z bohaterami weźmiemy udział w wielkiej wojnie pomiędzy nordyckimi bóstwami a olbrzymami. God of War: Ragnarok będzie kontynuować założenia poprzedniczki z 2018 roku, dlatego po raz kolejny otrzymamy widok TPP oraz większy niż dotychczas nacisk na opowiadaną historię.

Premiera: TBA

Platforma: PS4(?), PS5.


Halo: Infinite

Zobacz również: Konkurs: Wygraj Cyberpunk 2077 i gadżety z gry!

Nie tylko posiadacze konsoli PlayStation otrzymają w tym roku kontynuację jednej z największych gier na wyłączność. Microsoft stara się dotrzymać kroku konkurencji, dlatego już niebawem ponownie wcielimy się w legendarnego Mastera Chiefa! Akcja Halo: Infinite toczy się po wydarzeniach znanych z Halo 5: Guardians – kiedy wojna ze Strażnikami kończy się sromotną klęską, a galaktyką zawładnęły siły terroru. Naszym zadaniem jest położenie kresu krwawym rządom i przywrócenie ładu na świecie. Gra oferuje ogromny arsenał kosmicznych broni i gadżetów, które wykorzystamy w walce z przeciwnikami.

Premiera: jesień 2021

Platforma: Xbox One, XSX, PC.

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?