Kapitan Marvel dobija do miliarda dolarów w box office!

Przekroczenie tej magicznej liczby nie jest proste nawet dla blockbustera. Były już jednak filmy z MCU, którym się powiodło. Teraz do tego grona dołącza Kapitan Marvel.

W samym USA produkcja z Brie Larson w roli głównej wyciągnęła 358.1 miliona dolarów, na świecie zaś – 644,5 miliona dolarów. To wystarczająco dużo, by stać się siódmym filmem Marvela, który osiągnął takie wyniki.

Kapitan Marvel

kadr z filmu Kapitan Marvel

Zobacz również: Dave Bautista potwierdza, że nie wystąpiłby w Strażnikach Galaktyki 3 bez Jamesa Gunna

Akcja filmu Kapitan Marvel została osadzona w 1995 roku i przedstawia losy kobiety o imieniu Carol Danvers. Bohaterka jest byłym pilotem amerykańskich myśliwców, która następnie stała jedną z najsilniejszych w całej galaktyce superbohaterek. Kobieta dołączyła między innymi do Starforce, czyli elitarnego zespołu wojskowego Kree, zanim powróciła do domu z głową pełną pytań odnośnie jej przeszłości oraz tożsamości. Niestety bohaterka nie ma czasu należycie zastanowić się nad dręczącymi ją kwestiami, Ziemia bowiem wplątuje się w konflikt międzygalaktyczny, toczony pomiędzy dwoma, obcymi światami.

Najważniejsi członkowie obsady: Brie Larson – Carol Danvers / Kapitan Marvel; Samuel L. Jackson – Nick Fury; Ben Mendelsohn – Talos; Jude Law – Walter Lawson / Mar-Vell; Gemma Chan – Minn-Erva; Lee Pace – Ronan, Clark Gregg – Coulson i Djimon Hounsou – Korath.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Kapitan Marvel

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?