Avengers: Wojna bez granic – film zarobił już miliard dolarów!

Avengers: Wojna bez granic oprócz znakomitych recenzji może się pochwalić kolejnym sukcesem. Film zarobił już miliard dolarów i to w zaledwie 11 dni od daty premiery! Poprzednim rekordzistą Box officu były Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, które tę sumę osiągnęły w 12 dni. Przygody Avengersów  to 6-ty z kolei film Marvela, będący tak kasowym hitem. 

W piątek w Stanach Zjednoczonych zebrano 31,4 mln dolarów, co w sumie dawało już 974, 5 mln na koncie filmu. Pełny wynik z soboty nie jest znany, ale wiadomo, że został przekroczony miliard dolarów. Kwoty te nie obejmują box officów Chin i Rosji, gdyż film nie miał jeszcze tam swojej premiery. W Chinach będzie ona miała miejsce 11 maja. Dzięki wielkiemu sukcesu finansowemu studio Disneya przekroczyło już 3 mld dolarów wpływów za rok 2018. 

4861 8afd 4651 bab1 a530649e69bb large

Zobacz również: Deadpool gratuluje Avengers sukcesu, pokazując list odmowny od Tony’ego Starka!

Avengers: Wojna bez granic w obsadzie znaleźli się: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Mackie, Paul Bettany, Elizabeth Olson, Jeremy Renner, Chadwick Boseman, Sebastian Stan, Don Cheadle, Chris Pratt, Dave Bautista, Zoe Saldana, Pom Klementieff, Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Sean Gunn, Tom Holland, Paul Rudd i Josh Brolin.

Avengers: Wojna bez granic wyreżyserowali Anthony i Joe Russo, a scenariusz stworzyli Christopher Markus i Stephen McFeely. Film w kinach zadebiutował 25 kwietnia

Źródło: comingsoon.net/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?