Dzień Babci – polski dokument nagrodzony w Irlandii. W przyszłym roku nominacja Oscarowa?

Dzień Babci, dokument będący filmem dyplomowym Miłosza Sakowskiego, którego gwiazdą jest Anna Dymna, został właśnie wyróżniony główną nagrodą podczas Foyle Film Festival w Irlandii. Nagroda ta może być dla niego furtką do ubiegania się o nominację Oscarową w przyszłym roku.

Zobacz również: Antologie, jako nowy trend w telewizji

Fabuła skupia się wokół szeroko opisywanego problemu okradania ludzi starszych metodą na wnuczka. Młody bohater, w którego wciela się Mateusz Nędza pilnie potrzebuje pieniędzy. Wpada więc na pomysł, by wyłudzić je właśnie w taki sposób i gdy wydaje mu się, że wszystko idzie zgodnie z planem, kobieta demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu. Ta oferuje mu układ, obiecując dać pieniądze w zamian za udawanie jej prawdziwego wnuczka podczas wizyty pracownika socjalnego. Ten ma sprawdzić, czy kobieta może liczyć na opiekę ze strony rodziny rodziny. Jeśli okaże się, że nie, zostanie przeniesiona do domu pomocy społecznej.

https://www.youtube.com/watch?v=JqEJugZE0zo

źródło: tvn24.pl / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?