Czarna Pantera 2 – fanowska grafika przedstawia powrót Killmongera

Czarna Pantera 2 powoli ujawnia nowe wiadomości dotyczące filmu. Nowy fan art przedstawia wyobrażenie powrotu złoczyńcy do żywych Erika „Killmongera” Stevensa, granego przez Michaela B. Jordana.

Nowy fan art przedstawia jak mógłby wyglądać Killmonger gdyby miał powrócić do żywych w filmie Czarna Pantera 2. W pierwszej części poznajemy historię T’Challi, który zmaga się o polityczną kontrolę nad fikcyjnym afrykańskim państwem – Wakanda. Po tym jak zostaje koronowany królem, nakłada na siebie obowiązek noszenia stroju Czarnej Pantery. Chadwick Boseman nadał miano tej postaci jako nieśmiertelnej, która zawierała w sobie kinową historię z przedstawieniem wyważającym mocne i wrażliwe cechy tej postaci zanim odszedł w sierpniu zeszłego roku na raka okrężnicy.

Killmonger jest głównym antagonistą T’Challi i jego wyobcowanym kuzynem. W odróżnieniu do T’Challi, który był wychowany w prosperującym kraju otoczony przez szanującą królewską rodzinę, Killmonger dorastał na przedmieściach Oakland przy boku swojego ojca, który zajmował się przemycaniem wibranium na czarnym rynku. Kuzyni mający zupełnie inne spojrzenie na świat, jeden optymistyczne drugi wręcz cyniczne, odbijają swoje rozbieżne dorastanie, które przekłada się na przestrzeganie przez nich etyki. Podczas gdy T’Challa poczuwa się do obowiązku stawiania dobra  kraju oraz obrony swojego ludu. Killmonger natomiast motywowany jest poczuciem niesprawiedliwości na świecie i dąży do wyprostowania całego porządku na świecie. Kiedy Killmonger dowiaduje się o swoim dziedzictwie, wyzywa T’Challę na pojedynek do prawa do tronu. Wychodzi zwycięsko z walki a T’Challa traci władzę nad Wakandą.

Fan Marvela, profesjonalny cyfrowy ilustrator Yadvender Singh Rana, który widnieje pod nazwą ultraraw26, przedstawił na swoim Instagramie obraz jak mógłby prezentować się Killmonger w Czarnej Panterze 2. Grafika obrazuje złoczyńcę koło Shuri, siostry T’Challi, która jest głównym inżynierem rządu Wakandy. Na obrazie można ujrzeć jak Shuri wykonuje gest powitalny w kulturze Wakandy, natomiast Killmongera możemy zobaczyć w dosyć abstrakcyjnej scenerii ukazującej tylko jego głowę i barki. Oto jak się przedstawia grafika:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Yadvender Singh Rana (@ultraraw26)

Zobacz również:WandaVision – finalny zwiastun serialu!

Odkładając na bok tragiczny los jaki spotkał postać pod koniec pierwszego filmu, wygląda na to, że Killmonger jest oczywistym kandydatem do roli Czarnej Pantery/Przywódcy Wakandy, ponieważ jest jednym z niewielu co ubiegali się o tę pozycję. Sequel filmu pozwoliłby odkryć rządy Killmongera nad Wakandą i tym samym kontynuować przedstawienie skomplikowanych filozoficznych pytań postawionych w fabule pierwszej części filmu.

Premiera filmu w 2022r.


Źródło: ScreenRant.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Wielbiciel wszelkiej popkultury i wieczny poszukiwacz nowych pasji. Miłośnik fantasy zwłaszcza twórczości Tolkiena i Sapkowskiego. Zapalony gracz zarówno komputerowy jak i konsolowy. Zafascynowany kinem, książkami oraz muzyką filmową. W wolnym czasie poświęcam się przygotowaniom na start w biegu Hardcore na Runmageddonie.
Słuchacz każdego gatunku muzycznego, stale starający się poszerzać horyzonty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?