Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Dua Lipa faworytką Disneya do roli Meg

Autor: Agnieszka Ziobrowska
24 maja 2024
Dua Lipa faworytką Disneya do roli Meg

Disney upatrzył sobie niezłą gwiazdę do swojej nadchodzącej produkcji. Wytwórnia widziałaby Duę Lipę jako ukochaną Herkulesa.  

Jakiś miesiąc temu pisaliśmy o tym na jakim etapie są prace nad aktorską wersją Herkulesa. Za reżyserię produkcji odpowiedzialny jest Guy Ritchie. Bracia Russo piastują rolę producentów filmu. Podczas rozmowy z Total Film reżyserzy ostatniej części Avengers poinformowali, że na ten moment wciąż czekają na scenariusz. Jak widać nie przeszkadza to jednak, aby kompletować obsadę. Ostatnio mówiono o tym, że Disney w roli wybranki Herkulesa widziałby Arianę Grandę, ale jak się okazuje chyba upodobali sobie jednak inną znaną piosenkarkę.  

Jak wynika z raportu The DisInsider, wytwórnia ma na oku Duę Lipę jako Meg. Artystka w ostatnim czasie coraz chętniej gości na dużym akranie. Wystąpiła m.in. w takich produkcjach jak Barbie czy Argylle – Tajny szpieg. Nie byłoby zatem dla niej nowością pojawienie się na planie filmowym. Na ten moment nie wiadomo, czy aktorka jest w trakcie rozmów z władzami studia odnośnie roli Meg.  

Co do tej pory wiemy o aktorskiej wersji Herkulesa?  

Na chwilę obecną nie ogłoszono oficjalnej obsady filmu, ale znany informator, Daniel Richtman, poinformował, że Disney ma na oku Tarona Egertona do roli Herkulesa. Chociaż ostatnio mówiono również o tym, że studio ma chrapkę na Austina Butlera w tej roli. Danny Devito prowadził rozmowy ze studiem przed strajkiem SAG-AFTRA, aby powrócić do roli Filokteta. Jak wiadomo aktor użyczył głosu tej postaci w animacji z 1997 roku.   

Fani Disneya nie powinni nastawiać się na to, że film live-action będzie wiernym odwzorowaniem animacji, tak jak było to w przypadku Króla Lwa Jona Favreau. W 2022 roku Joe Russo w rozmowie z Varierty potwierdził, że film nie będzie „reinterpretacją animacji”, ale raczej „eksperymentalnym tonem”.  

Pojawiają się pytania o to, jak przetłumaczyć film na musical. Dzisiejsi widzowie zostali przeszkoleni przez TikToka, prawda? Jakie są ich oczekiwania co do tego, jak ten musical będzie wyglądał? To może być świetna zabawa, aby przesunąć granice wykonania nowoczesnego musicalu. 

Na chwilę obecną nie podano oficjalnej daty premiery, ale nie nastąpi to raczej wcześniej niż w 2026 roku. Disney ma już zapchany grafik filmami live-action. W grudniu 2024 roku na ekrany kin trafi Mufasa: Król lew, w marcu 2025 roku zobaczymy Królewnę śnieżkę i siedmiu krasnoludków a w lipcu 2026 roku Vaianę.   

Więcej informacji na Movies Room:

O czym opowiadała animacja z 1997 roku?  

Na Olimpie rodzi się nowy bożek, Herkules. Rodzice (Zeus i Hera) wyprawiają maluchowi pierwsze urodzinowe przyjęcie. Hades, wujek malca, nie jest zachwycony potomkiem brata, który odbiera mu szanse na objęcie władzy. Postanawia więc pozbyć się bratanka. Popełnia jednak podstawowy błąd, wyręcza się nieudolnymi podwładnymi. A że są oni nieco nieuważni, plan nie dochodzi do skutku i Herkules, zamiast umrzeć, staje się jedynie bardzo silnym śmiertelnikiem, który nie może zamieszkiwać Olimpu. Zostaje przygarnięty przez pewne małżeństwo, które opiekując się nim upewnia go w przekonaniu, że jest ich synem. Kiedy jednak Herkules dorasta, sam zauważa, że nie pasuje do tego świata. Matka pokazuje mu medalion, który mały miał przy sobie, gdy go znaleźli: symbol błyskawicy na nim to znak Zeusa. Młody Herkules wyrusza na poszukiwanie prawdziwego domu. Odnajdując świątynię swego ojca dowiaduje się, że nie może do niego wrócić, i aby zasłużyć na ten zaszczyt jako śmiertelnik, musi stać się bohaterem. Chłopak podejmuje wyzwanie i wraz z przyjacielem, pegazem, którego dostał w dniu narodzin, wyruszają w dalszą wędrówkę. Udaje się między innymi słynnego selekcjonera bohaterów Filokteta, aby ten pomógł mu uzyskać szczytową formę. W międzyczasie, władca podziemi, Hades, odkrywa prawdę o niepowodzeniu spisku i pałając do Herkulesa nienawiścią, zastawia na niego nowe pułapki. Herkules dzięki treningowi pokonuje je bez najmniejszego wysiłku i zmienia się w bohatera.   

Źródło: thehollywoodhandle.co/ Ilustracja wprowadzenia: Instagram @dualipa/ Kadr z filmu Herkules 

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.