Dwayne Johnson odgrzewa Króla Skorpiona. Powstanie reboot

Universal Pictures oraz Seven Bucks Productions, firma Dwayne’a Johnsona i Dany Garcii, planują wskrzesić postać Króla Skorpiona dla kina wysokobudżetowego. Właśnie zatrudnili Jonathana Hermana (Straight Outta Compton, Ghost in the Shell), który ma przygotować scenariusz rebootu.

Johnson będzie razem z Dany Garcią pełnił rolę producentów nowej wersji Króla Skorpiona. Popularny The Rock nie wcieli się po latach w tytułową rolę, gdyż otrzyma ją nowy aktor. Nie wybrano również jeszcze reżysera filmu.

Zobacz również: Co obejrzeć po: Król. Produkcje podobne do serialu Canal+

król skorpion film 2002 johnson

fot. kadr z filmu Król Skorpion

Film z 2002 roku, który był spin-offem superprodukcji Mumia powraca, rozgrywał się w starożytności i opowiadał o pustynnym wojowniku Mathayusie, który buntuje się przeciw despotycznemu władcy niszczącemu jego ojczyznę. Reboot ma zaś być historią osadzoną we współczesności.

Król Skorpion był pierwszym filmem, w którym Dwayne Johnson pojawił się w głównej roli. Widowisko kina akcji nie cieszyło się po premierze dobrymi recenzjami, lecz było umiarkowanym sukcesem box-office’owym zarabiając łącznie 178 milionów dolarów przy budżecie w wysokości 60 milionów dolarów. Obraz doczekał się również czterech sequeli, które były produkcjami przeznaczonymi na rynek kina domowego. W postać wcielali się Michael Copon, Victor Webster i Zach McGowan.

Źródło: deadline.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?