Jon Bernthal dołącza do obsady Ford vs. Ferrari!

Od kilku miesięcy wiemy, że James Mangold, reżyser  nominowanego do Oscara Logana, będzie reżyserem tego filmu o rywalizacji dwóch wielkich osobowości, doszło też do kilku przymiarek, kto może się pojawić w obsadzie. Teraz do stawki dołącza nie kto inny, jak Jon Bernthal.

Bernthal ma zagrać Lee Iacoccę, z początku specjalistę od marketingu Forda, który w trakcie swojej kariery dorobił się stanowiska prezydenta i CEO Chryslera. Pod uwagę był także brany jego kolega z planu Baby Driver, Jon Hamm, jednak ostatecznie zrezygnował. Poza tym, prawą rękę Forda może zagrać Paul Sparks, który aktualnie prowadzi negocjacje w tej kwestii.

Jon Bernthal jako Punisher

Kadr z serialu Punisher

Zobacz również: The Little Stranger – zwiastun i plakat nowego horror

Podobno film będzie oparty na prawdziwej historii. Podąży on śladami ekscentrycznego i zdeterminowanego zespołu amerykańskich inżynierów oraz projektantów dowodzonych przez przemysłowego wizjonera – Carrolla Shelby’ego. Przedsiębiorca razem ze swoim brytyjskim kierowcą – Kenem Milesem staną przed bardzo trudnym zadaniem. Mianowicie otrzymają misję zbudowania całkowicie od podstaw, nowego samochodu wyścigowego dla Henry’ego Forda II, z potencjałem do pokonania dominującego od dawna Ferrari w Mistrzostwach Świata z 1966 roku, organizowanych w Le Mans.

Portal Variety poinformował również, że Mangold zainteresowany jest obsadzeniem Matta Damona w roli Carrolla Shelby’ego i Christiana Bale’a jako Kena Milesa. Reżyser współpracować będzie ze scenarzystami filmu Na skraju jutra, Jezem i Johnem-Henrym Butterworthami nad fabułą widowiska.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Baby Driver

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?