Patryk Vega stworzy film o polskich zakonnicach

Patryk Vega za pośrednictwem mediów społecznościowych zapowiedział swoją nową produkcję. Opowie ona o siostrach zakonnych z Broniszewic.

Najbardziej kasowy polski filmowiec ostatnich lat spotkał się z siostrami Dominikankami z Broniszewic i ogłosił, że w grudniu rozpocznie realizację dokumentu o ich działalności. Temat może zaskakiwać, gdy weźmiemy pod uwagę ostatnie filmy Vegi, czyli napakowane erotyzmem, przemocą i wulgaryzmami Kobiety mafii, Botoks czy Pitbulle, ale nie dziwi, gdy pamiętamy, że reżyser jest znany również ze swojej religijności, a o nawróceniu często wypowiadał się w mediach.

Kochane Siostry, dziękuję za świetne spotkanie. Macie niesamowitą energię i cudowne, pełne dobroci serca. Powstał dzisiaj piękny projekt. W grudniu nakręcę dokument o wspaniałych rzeczach, jakie Siostry robią dla potrzebujących dzieci z Broniszewic – czytamy komunikat na profilach Patryka Vegi w social media

W Broniszewicach zakonnice rzymskokatolickiego zgromadzenia prowadzą ośrodek dla niepełnosprawnych chłopców. W kwietniu 2017 roku zasłynęły one na całą Polskę krótkim i zabawnym filmem, którym promowały zbiórkę pieniędzy na budowę nowego domu opieki dla podopiecznych. Siostry zakonne ubrane w czarno-białe habity kiwały się w nim na boki udając sposób chodzenia pingwinów. Zbiórka zakończyła się sukcesem i zebrano łącznie 7 milionów złotych.

Zobacz również: „Chcę zrobić własnych Avengersów”; Vega planuje film łączący postaci z jego produkcji

Dla Patryka Vegi nie będzie to pierwsza produkcja dokumentalna. W jego filmografii odnajdziemy seriale dokumentalne o pracy polskiej policji: Ciemna strona miasta i Taśmy grozy.

Tymczasem już w grudniu w serwisie Showmax zadebiutuje najnowsza produkcja Vegi zatytułowana Plagi Breslau. Thriller pod koniec listopada zostanie zaprezentowany na dużych ekranach w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanadzie, Austrii, Niemczech, Islandii oraz w krajach Beneluksu i skandynawskich.

Źródło i ilustracja wprowadzenia:  instagram.com/patrykvegaofficial

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Filmowiec pisze:

Ciekawe, a dochód na jakieś cele charytatywne będzie przeznaczony? 🙂

Filmy online pisze:

Fajna alternatywa, chyba że znowu pokusi się o drastyczne sceny…


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?