„Chcę zrobić własnych Avengersów” – Vega planuje film łączący postaci z jego produkcji

Patryk Vega to nasz polski Marvel. Nie tylko wypuszcza kilka kasowych produkcji rocznie, ale i może pochwalić się szczegółowym harmonogramem, który zapełniony jest na kilka lat do przodu. Na tym podobieństwa wcale się nie kończą. Otóż z jednego z ostatnich wywiadów reżysera dowiadujemy się, że filmy Patryka Vegi rozgrywają się w jednym uniwersum, a filmowiec snuje pomysł obrazu, w którym doszłoby do spotkania postaci z różnych jego produkcji. Inspirując się słowami Vegi nazwijmy go roboczo: A-Vega-ngersami.

A co szykujesz na polski rynek, oprócz dwóch kontynuacji Kobiet mafii?

P.V: Przygotowuję dwa inne filmy o kobietach – pierwszy opowie o kobietach w sądownictwie, o prokuratorach i sędziach, a drugi o tych uzależnionych od seksu, pracy, zakupów i innych bolączek współczesnego świata. Chcę też zrobić swoich Avengersów.

Avengersów?

PV: Nie chodzi mi o Marvela [śmiech]. Zamierzam wyciągnąć z moich filmów różnych bohaterów, tych najciekawszych, i zrobić film, który ich wszystkich połączy. To dla mnie szalenie ekscytująca perspektywa.

vega na planie kobiety mafii planuje avengers 1

Na obecny moment o nadchodzącym pionierskim w polskim kinie projekcie więcej informacji nie ma, gdyż reżyser szczegóły pozostawia dla siebie. Nie wiadomo więc, które postaci Patryk Vega miał na myśli mówiąc o „najciekawszych” oraz czy w tym teoretycznym filmie u boku bohaterów z jego najnowszych filmów pojawiłby się Hans Kloss albo postaci z Ciacha? Raczej wątpliwe. Natomiast pewnego rodzaju cross-over mieliśmy już okazję widzieć w przygotowanym do programu SNL Polska skeczu „Kiedy Cukier poznał Białko”, w którym role Białko ze Służb specjalnych oraz Cukra z Pitbull. NIebezpieczne kobiety ponownie odtwarzają Olga Bołądź i Sebastian Fabijański. Kto wie, może w Avengersach Vegi zobaczymy jak Białko decyduje się na operację plastyczną, Strachu zostaje ratownikiem medycznym lub aptekarzem, Cukier przejdzie operacje zmiany płci, Majami zostanie gangsterem grupy mokotowskiej, a doktor Beata Winkler razem z gromadą własnych dzieci stworzy szajkę przemycającą narkotyki z Kopenhagi do Polski? Na pewno faworytem do bycia Nickiem Furym takiej produkcji jest Janusz Chabior, który u Vegi najczęściej wciela się w role szefów służb  rekrutujących agentów.

Zobacz również: W Polsce pojawi się gazeta o serwisach VOD. Pierwszy numer Netfilm już w marcu!

Obecnie widzowie mogą oglądać dwie produkcje Patryka Vegi. Od czwartku w kinach wyświetlany jest nowy film polskiego twórcy Kobiety mafii, a od stycznia na Showmax.com emitowana jest serialowa wersja Botoksu. W tym roku reżyser serii Pitbull zamierza zaprezentować jeszcze międzynarodową produkcję o handlu dziećmi Small World, a w 2019 roku planuje wypuścić drugą część Kobiet mafii oraz obraz o rosyjskiej mafii Wor w zakonie.

Źródło: onet.pl / ilustracja wprowadzenia: kadr z youtube.com [Mamy coś, czego nie ma nikt! Kulisy filmu KOBIETY MAFII]

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?