Połączenie Raid z kinem superbohaterskim? Zwiastun filmu Gundala!

Dylogia Raid, Przychodzi po nas noc. Kino indonezyjskie swoją popularność w ostatnich latach zawdzięcza wspomnianym, niezwykle brutalnym i efektownym filmom akcji kreującym nowe gwiazdy produkcji sztuk walki. Niedawno powstał kolejny, który dodatkowo flirtuje z  konwencją superbohaterów. Zobaczcie zwiastun Gundala promujący obraz przed amerykańską premierą na rynku kina domowego!

Gundala to ekranizacja indonezyjskiego komiksu z lat 60. Gundala Putra Petir autorstwa Harya’ego Suraminaty oraz film inaugurujący nowe kinowe uniwersum: BumiLangit Cinematic Universe (BCU), które liczyć ma osiem filmów.

Zobacz również: Percy Jackson – będzie serialowa adaptacja na Disney+!

Fabuła koncentruje się na losach sieroty o imieniu Sancaka, który swoje nadludzkie moce zyskuje po trafieniu przez piorun. Przez większość swego życia chłopak starał się przyciągać jak najmniej uwagi, ale kiedy chciwość i przemoc opanowują Dżakartę, Sancaka uświadamia sobie, że jest jedyną nadzieją mieszkańców, by w metropolii zapanował pokój.

gundala indonezja superhero film

fot. materiały prasowe

Zobacz również: Słudzy diabła – recenzja horroru Joko Anwara

Za reżyserię odpowiada jeden z najzdolniejszych azjatyckich twórców Joko Anwar (Słudzy diabła, Zapis moich zmysłów). Gwiazdami Gundali są Abimana Aryasatya, Tara Basro, Bront Palarae, Ario Bayu i Lukman Sardi.

Gundala w zeszłym roku miał już swoją premierę kinową w ojczyźnie, a od 28 lipca dostępny będzie w Stanach Zjednoczonych na DVD/Blu-ray.

Źródło: cbr.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?