Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Puchatek zabójca zbiera ekipę! Ogłoszono uniwersum niskobudżetowych horrorów o morderczych wersjach postaci z bajek

Autor: Konrad Stawiński
18 marca 2024
Puchatek zabójca zbiera ekipę! Ogłoszono uniwersum niskobudżetowych horrorów o morderczych wersjach postaci z bajek

Twórcy horroru Puchatek: Krew i miód idą w ślady wielkich hollywoodzkich studiów filmowych. Dzisiaj ogłosili powstanie nowego filmowego uniwersum - Puchatkowersum.

Sukces horroru Puchatek: Krew i miód zachęcił firmy Jagged Edge Productions oraz ITN Studios do ambitnej i szalonej rzeczy. Powołali oni filmowe uniwersum „The Twisted Childhood Universe” (pl. Uniwersum skrzywionego dzieciństwa). Zapowiedziano pierwsze tytuły solowych horrorów oraz filmowy crossover. Ogłoszono również, które postaci z bajek zostaną wykorzystane w horrorach.

Poohniverse – postaci oraz zapowiedziane filmy

W Poohniverse zobaczymy mordercze wersje takich postaci z bajek jak: Bambi, Dzwoneczek, Pinokio, Piotruś Pan, Szalony Kapelusznik, Śpiąca Królewna oraz ekipę ze Stumilowego Lasu – Puchatka, Tygryska czy Prosiaczka.

Puchatkowersum oficjalnie rozpoczął zeszłoroczny horror Puchatek: Krew i miód, którego sequel zadebiutuje w pierwszym tygodniu wiosny w USA (26 marca), a w Polsce pod koniec maja. Nie będą to jedyne tegoroczne horrory należące do uniwersum. W najbliższych miesiącach na ekranach mają zadebiutować dodatkowe trzy filmy należące do Poohniverse.  Solowe produkcję otrzymają jelonek Bambi, Piotruś Pan i Pinokio -  „Bambi: The Reckoning”, „Peter Pan’s Neverland Nightmare” i „Pinocchio Unstrung”. Ponadto ogłoszono, że w 2025 roku pojawi się finałowy crossover - Poohniverse: Monsters Assemble.

Więcej o przeróbkach kultowych bajek na Movies Room:

Twórcy zapowiadają, że w nowych filmach znajdować mają się liczne easter-eggi oraz nawiązania do finałowego crossoveru. W horrorze tym wszystkie potwory mają utworzyć drużynę, która zapoluje na ocalałych bohaterów z wszystkich fabuł. Producenci zapowiadają jednak, że widzowie otrzymają także „epickie sekwencje walki między potworami”.

Jako fani horrorów, chcielibyśmy zobaczyć Avengers, którzy są złoczyńcami. Byłby tam Freddy Krueger, Jason, Halloween, Krzyk, cała reszta. Z oczywistych względów to nigdy się nie wydarzy, ale możemy stworzyć coś podobnego i tak właśnie narodził się pomysł na ten film – tłumaczy wizję Scott Chambers, aktor, producent oraz szef Jagged Edge.

Puchatek: Krew i miód 2 - następny film z uniwersum

Pierwsza część filmu Puchatek: Krew i miód to przede wszystkim jedno z największych zaskoczeń ubiegłorocznego box office. Niskobudżetowy i niezależny slasher za 100 tysięcy dolarów, który miał trafić do streamingu, doczekał się międzynarodowej dystrybucji, stał się światowym fenomenem i zarobił w kinach blisko 5 milionów dolarów. Niestety za sukcesem finansowym nie szła jakość artystyczna filmu, co ostatnio potwierdziła kapituła Złotych Malin wręczając horrorowi pięć antynagród, w tym za najgorszy film roku. Antynagrody, opinie widzów o bezczeszczeniu bajki czy miażdżące recenzje krytyków nie stanęły oczywiście na przeszkodzie, by zrealizować sequel – Puchatek: Krew i miód 2.

O czym opowie sequel?

Pięć miesięcy po masakrze w Stumilowym Lesie, Krzyś próbuje wrócić do normalnego życia. Policja szuka domniemanych bestii w miejscu masowego mordu, ale większość okolicznych mieszkańców uważa Krzysia za prawdziwego sprawcę. Tymczasem chłopak podczas terapii wraca do dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa, gdy podczas jego piątych urodzin, uprowadzona została grupa dzieci wraz jego bratem bliźniakiem. Ukryty w głębi Stumilowego Lasu Puchatek wciąż pała rządzą zemsty. Wraz z nowymi, przerażającymi kompanami chce zgładzić nie tylko Krzysia, ale wszystkich pozostałych przy życiu uczestników urodzinowego przyjęcia sprzed lat. Dla niego krew jest słodka jak miód.

Kiedy premiera Puchatek: Krew i miód 2 w Polsce?

Horror trafi na ekrany polskich kin 31 maja 2024 r. Za dystrybucję w Polsce odpowiada firma Monolith Films.

Źródło: Variety / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Konrad Stawiński

Zastępca Redaktora Naczelnego
Konrad Stawiński

Kontakt: [email protected] Twitter: @KonStar18

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.