Advertisement
Advertisement

Sceny akcji w Eternals będą inspirowane Zjawą z Leonardo DiCaprio

Chloe Zhao, reżyserka Eternals, przeżywa obecnie gorący okres związany z promocją typowanego do Oscarów Nomadland. W wywiadach jednak chętnie opowiada również o swoim marvelowskim widowisku zaplanowanym na jesień 2021 roku.

Chińska reżyserka w nowym wywiadzie przybliżyła jak będą wyglądać sceny akcji w superprodukcji należącej do IV fazy MCU. Okazuje się, że jedną z ważniejszych inspiracji dla Eternals była Zjawa Alejandro Gonzáleza Iñárritu z 2015 r., za którą reżyser, operator Emmanuel Lubezki oraz wcielający się w główną rolę Leonardo DiCaprio otrzymali Oscary.

Ze względu na skalę filmu inspirowałam się wieloma dziełami przy Eternals. Do scen akcji, przy których świetnie mi się pracowało z tak świetną ekipą, chciałam bardzo dużo nawiązywać do Zjawy. Zjawa to film, który uwielbiam. Myślę, że obejrzeliśmy Zjawę tak wiele razy, na każdym spotkaniu w sprawie scen akcji, bo większość z nich nagrywana była w plenerach. Uwielbiam jak immersyjne i wzbudzające poczucie gonitwy są sekwencje w Zjawie. To zdecydowanie film, do którego aspirujemy. A Marvel bardzo wspierał i pomagał w uzyskaniu tej wizji.

Zobacz również: Thanos powróci? Szalony Tytan ma pojawić się w filmie Eternals!

Sceny akcji w Zjawie zdecydowanie były jednym z najmocniejszych elementów produkcji, a zdjęcia Emmanuela Lubezkiego potrafiły wbić widza w fotel. Oczywiście w filmie należącym do MCU nie należy się spodziewać, że ekranowe wydarzenia będą równie naturalistyczne oraz brutalne, lecz zgodnie ze słowami Chloe Zhao oddana zostanie żywiołowość, zgiełk i chaos. Również, dzięki nieoficjalnym zdjęciom z planu, wiadomo, że spora część filmu nagrywana była w plenerach, a nie halach i studiu. Miejmy nadzieję, że operator Eternals Ben Davis (Kapitan Marvel, Strażnicy Galaktyki, Doctor Strange) faktycznie podołał wyzwaniu i dostaniemy świetne sekwencje scen akcji.

Zobacz również: Filmy science-fiction 2021. Sci-Fi wyczekiwane przez fanów gatunku!

Eternals to film z czwartej fazy MCU, który początkowo zadebiutować miał listopadzie 2020 roku, lecz ze względu na pandemię premierę przesunięto na 5 listopada 2021 roku. Superprodukcja opowie on o tytułowej grupie nieśmiertelnych istot z kosmosu, które zostały stworzone przez rasę Celestiali i wysłano je na Ziemię, by chroniły planetę przed ich złymi odpowiednikami zwanymi Deviantami. Zgodnie ze szczątkowymi informacjami, wiadomo, że fabuła produkcji rozgrywać się ma na przestrzeni tysięcy lat.

W widowisku reżyserowanym przez Chloé Zhao w głównych rolach obsadzono takie gwiazdy jak: Angelina Jolie (Thena), Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Lauren Ridloff (Makkari), Brian Tyree Henry (Phastos), Lia McHugh (Sprite), Don Lee (Gilgamesh), Gemma Chan (Sersi), Kit Harrington (Dane Whitman/Black Knight), Salma Hayek (Ajak), Barry Keoghan (Druig).


Źródło: theplaylist.com / ilustracja: fot. kolaż zdjęć z instagram/ultraraw26

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?