Advertisement
Advertisement

Vratar galaktiki – nowy zwiastun rosyjskiej superprodukcji science-fiction

W sieci pojawiła się nowa zapowiedź rosyjskiej superprodukcji Vratar Galaktiki (ros. Вратарь Галактики), którego anglojęzyczny tytuł to The Goalkeeper of the Galaxy. Będzie to połączenie produkcji science-fiction oraz filmu sportowego. Całość została stworzona za 15 milionów dolarów.

W filmie ujrzymy futurystyczną wizję tropikalnej Moskwy, w której brak energii elektrycznej, czynnych fabryk, a mieszkańcy zajmują się wyłącznie oglądaniem międzyplanetarnych rozgrywek sportowych. Sytuacja ta ma być następstwem galaktycznej wojny, która toczyła się w okolicach Ziemi, a w czasie jej trwania zniszczono Księżyc, przez co planeta przebiegunowała się zmieniając klimat na całym globie. Nad Ziemią zaś unosi się ogromny statek kosmiczny pełniący funkcję stadionu, na którym toczą są zawody w „kosmiczną piłkę”, grę przypominającą piłkę nożną, ale rozgrywającą się w niebywałej prędkości. Zawodnicy traktowani są jak Bogowie, gdyż wynik każdego meczu determinuje losy planety. Fabuła skoncentruje się na postaci Antona, chłopaka, który nie znosi tego sportu, lecz ze względu na umiejętności zostaje wcielony do reprezentacji Ziemi, by grać jako golkiper.

Zobacz również: Station 88 – naładowany CGI zwiastun filmu o wielkich robotach w przyszłości

vratar galaktiki goalkeeper of galaxy

fot. materiały prasowe

Projekt The Goalkeeper of the Galaxy rozwijany jest od 2014 roku i ma być najbardziej zaawansowanym technologicznie filmem rosyjskiej historii. Od początku na stanowisku reżysera trwa Dzhanik Fayziev (Admirał, 8 sierpnia), a zespół scenarzystów składa się z reżysera, Andreya Rubanova, Twistera Murchisona i Drew Rowa. W obsadzie widowiska znajdują się: Evgeny Mironov, Mikhail Yefremov, Elena Yakovleva, Dmitri Nazarov, Svetlana Ivanova, Evgeny Romantsov, Victoria Agalakova, Maria Lisovaya, Ivan Ivanovich, Elizaveta Tachenchaeva.

Zobacz również: Dziadek Mróz gandalfuje w nowym zwiastunie rosyjskiej superprodukcji

Rosyjska premiera została przeniesiona ze stycznia 2019 roku na 17 października.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?