Zimna Wojna i Mowa Ptaków pojawią się na Netfliksie!

Wspaniała informacja dla fanów dobrego, polskiego kina. 1 listopada Zimna wojna, która zgarnęła 3 oscarowe nominacje pojawi się na platformie. Wraz z nią pojawi się nowy film z Sebastianem Fabijańskim pod tytułem Mowa ptaków.

Choć Netflix nie potwierdził jeszcze informacji o swoich najnowszych premierach, to czujni fani zobaczyli na Netflixie dwa polskie hity z datą premiery wejścia na platformę. Zimna Wojna w reżyserii Pawła Pawlikowskiego z Tomaszem Kotem i Joanną Kulig w rolach głównych wygrała Złotą Palmę w Cannes za reżyserię. Filmem zachwyciło się wielu cenionych krytyków. Głównym wątkiem filmu jest miłość między Zulą, a Wiktorem, która naznaczona jest przez zimną wojnę.

Fot: Metro Films/ kadr z filmu Mowa ptaków

Zobacz również: Wiemy kto odpowie za soundtrack Batmana

O Mowie Ptaków nasz recenzent Tomasz Małecki pisał w następujący sposób: W bardziej ogólnym znaczeniu jest to również niepowtarzalny przypadek kina wyzwolonego, traktującego formę z przymrużeniem oka i nastawionego na otwartość umysłu samego widza. Tego typu filmów nie kręcono nad Wisłą od naprawdę wielu lat i choćby z tego powodu zasługuje Mowa ptaków na najwyższe uznanie.

Autorem scenariusza do Mowy Ptaków jest Andrzej Żuławski. Film przedstawia historię polonisty z liceum, który po wyrzuceniu z pracy musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Źródło: Witryna Netflix, FB/ Ilustracja wprowadzenia: fot. Łukasz Bąk

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?