TOP 10 – Nie tylko Dominic Toretto i Groot! Najlepsze filmy z Vinem Dieselem!

Jako że dziś swoje 53. urodziny obchodzi jedna z największych gwiazd kina akcji, postanowiliśmy przejrzeć produkcje, w których zagrał, a (głosowe) występy w MCU czy serii Szybcy i wściekli nieco przytłumiły wspomnienia o nich. Omawialiśmy już jego najlepsze role, teraz zaś skupmy się przede wszystkim na jakości samych filmów.

Zobacz również: TOP 10 – Nie tylko Han Solo i Indiana Jones! Najlepsze filmy z Harrisonem Fordem!


10. Odwet

Na początek prosty „akcyjniak” z ciekawą obsadą. Sean Vetter to tajny agent do spraw antynarkotykowych. Kiedy do więzienia trafia jeden z największych bossów narkotykowych, Meno Lucero, jego interesy próbuje przejąć tajemnicza osoba znana jako Diablo. Aby pomścić śmierć swojej żony, Vetter postanawia połączyć swe siły wraz z uwięzionym bossem narkotykowym i zniszczyć, jak się okazuje, ich wspólnego wroga.

9. Synowie mafii

Nieco wyżej thriller z jeszcze lepszą obsadą i ciekawą wyjściową intrygą. Trudno być synem wymagającego ojca, zwłaszcza jeśli tatuś kieruje gangiem na Brooklynie. Gdy 12-letniego Maty’ego zawiodły nerwy w czasie wyrównywania gangsterskich porachunków, przyklejono mu etykietkę tchórza i mięczaka. Po kilku latach wujek Teddy postanawia dać chłopakowi szansę odzyskania gangsterskiego honoru. Matty wraz z trzema przyjaciółmi eskortuje pół miliona dolarów przez Stany. Gdy wracają do miasteczka, w którym ukryli pieniądze w obawie przed zdemaskowaniem, z przerażeniem odkrywają, że ktoś zabrał cenną torbę.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?