TOP 10 – Nie tylko Han Solo i Indiana Jones! Najlepsze filmy z Harrisonem Fordem!

To już 78 lat minęło, odkąd na świat przyszedł Harrison Ford. Można o nim powiedzieć, że to złote dziecko Hollywood, bo potrafił znaleźć się w idealnych momentach, łapiąc się ról, które w 100% wykorzystywały jego potencjał. Efektem tego są chociażby legendarne postacie Hana Solo i Indiany Jonesa. W zasadzie każdy je zna co najmniej ze słyszenia, skupmy się zatem na innych jego kreacjach.

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze filmy z Kevinem Baconem!


10. Zdrada

Na początek duet Ford-Pitt. Irlandia Północna. Młody chłopak jest świadkiem śmierci ojca. Mordercą jest zamaskowany terrorysta. Kilkanaście lat później, jako dorosły człowiek, bohater walczy w szeregach IRA. Ścigany przez Anglików emigruje do Ameryki, gdzie znajduje schronienie w domu nowojorskiego policjanta.

9. Stan zagrożenia

Jedna z dwóch produkcji, w których gwiazdor wciela się w bodaj najsłynniejszego bohatera z powieści Toma Clancy’ego. Jack Ryan, który właśnie awansował z analityka na stanowisko wicedyrektora CIA, uwikłany zostaje w jeden z największych amerykańskich konfliktów – wojnę przeciwko narkotykom. Odkrycie przez niego związku pomiędzy kolumbijskim kartelem narkotyków a zamożnym przyjacielem, popieranym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, prowadzi Ryana przez korytarze Waszyngtonu, dżungle Kolumbii i ulice Bogoty. Wokół niego krążą złudni sojusznicy, poznaje przedstawicieli amerykańskich władz politycznych i złożoną strukturę kartelu. Wrogowie kryją się wszędzie…

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?