Pierwsze spojrzenie na filmową Mulan!

Jako że zdjęcia do Mulan już trwają, twórcy pozwolili sobie na udostępnienie pierwszego zdjęcia przedstawiającą tytułową bohaterkę.

Trzeba przyznać, że Liu Yifei prezentuje się znakomicie jako Mulan, co daje spore nadzieje na to, że produkcja będzie udana.

Mulan

Fot. Stephen Tilley/Disney Enterprises, Inc.

Zobacz również: Ruby Rose obiektem społecznościowej nagonki po castingu na Batwoman!

Mulan został wydany przez wytwórnię Disney w 1998 roku. Dzieło było adaptacją starodawnej, chińskiej legendy traktującej o Hua Mulan, czyli żeńskiej wojowniczce, która przebrała się za mężczyznę, w celu zastąpienia w armii swojego starzejącego się ojca.

Nowa wersja to część ambitnego planu wytwórni Disney, zakładającego odświeżenie wszystkich najbardziej popularnych bajek rzeczonego przed momentem giganta. Wśród realizowanych obecnie projektów znajdują się następujące adaptacje live action: Król lewKsięga dżungli 2CruellaCzarownica 2DumboKubuś PuchatekPinokioMała syrenka i wiele, wiele innych…

Lauren Hynek, Rick Jaffa, Amanda Silver i Elizabeth Martin zajmują się scenariuszem omawianego widowiska, które wyreżyseruje Niki Caro. Za jego produkcje odpowiedzialni są z kolei Chris Bender, Jason Reed i Jake Weiner. Mulan pojawi się w kinach 27 marca 2020 roku.

Źródło: Indie Wire / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Mulan

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?