Fahrenheit 451 – nowy zwiastun filmu HBO

W sieci pojawiła się nowa dłuższa zapowiedź adaptacji prozy Raya Bradbury’ego z Michaelem Shannonem i Michalem B. Jordanem w rolach głównych:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=UEhsFEgsI5U

W obsadzie adaptacji znajdują się następujące gwiazdy: Michael B. Jordan (Creed: Narodziny legendy), Michael Shannon (Człowiek ze stali), Sofia Boutella (Mumia), Laura Harrier (Spider-Man: Homecoming) i Lilly Singh (Złe mamuśki).

W dystopijnej powieści, celem telewizji oraz mediów jest otępianie ludzkości. Historia została zlikwidowana, a strażacy palą wszystkie książki. Jordan według doniesień zagra Montaga. Bohater to strażak, który próbuje pozostawić za sobą pełnioną przez niego funkcję po spotkaniu z informatorką, Clarisse (Boutella). Kobieta opowie mu o przeszłości. Shannon z kolei wcieli się w Beatty’ego, kapitana i mentora Montaga. Obaj panowie stoczą ze sobą walkę, której celem będzie odzyskanie człowieczeństwa przez młodego strażaka. Poza tym w omawianym dziele pojawi się też Raven, czyli tabloidowa dziennikarka pracująca w porozumieniu ze strażą pożarną, w celu szerzeniu propagandy ministerstwa poprzez emitowanie swoich wyczynów dla własnych fanów.

Produkcją adaptacji słynnej powieści zajęli się: wspomniany Jordan za pośrednictwem jego firmy, Outlier Productions, Sarah Green z zakładu Brace Cover Productions, a także Alan Gasmer, Peter Jaysen i Ramin Bahrani, którzy są przedstawicielami Noruz Films. Ostatni z panów wyreżyserował projekt oraz napisał do niego scenariusz razem z Amirem Naderim. Warto dodać, że produkcję wsparł również David Coatsworth.

Fahrenheit 451 zadebiutuje ekskluzywnie na platformie HBO tegorocznej wiosny.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – HBO Films

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?