The Bad Batch – niektórzy widzowie boją się whitewashingu w serialu

Rozkręca się nam powoli The Bad Batch i po świetnie przyjętym pierwszym odcinku czekamy na kolejne. Część widzów ma jednak pewne zmartwienia.

Jak wiedzą chyba wszyscy fani sagi Gwiezdnych Wojen, pierwowzorem klonów był Jango Fett, grany przez Temuerę Morrisona. Mający mieszankę maoryskiej, irlandzkiej i szkockiej krwi aktor nie zawsze podkładał głos klonom, ale na jego fizjonomii – wraz z ciemniejszą karnacją – oparto ich modele. I tutaj dochodzimy do sedna problemu. Część widzów zauważyła, że niektóre postacie z The Bad Batch – np. Crosshair i Tech – mają jaśniejszą skórę. To samo tyczy się np. postaci Omegi czy młodego Caleba Dume, który w Rebeliantach ma karnację zdecydowanie ciemniejszą. Wskutek powyższych sieciowych dysput pewien odsetek fanów zaczął oprotestowywać te zmiany pod hashtagiem #UnWhiteWashTBB. Czy czeka nas kolejna wewnątrzfandomowa wojenka związana z kolorem skóry?

Nowe animowane serie Star Wars zapowiedziane!

Kadr z serialu The Bad Batch, Disney

Zobacz również: Na zlecenie – zapowiedź nowych odcinków The Bad Batch!

The Bad Batch opowiada historię grupy żołnierzy klonów, którzy próbują się odnaleźć w nowym świecie po przekształceniu Republiki w Imperium. Animacja jest swego rodzaju kontynuacją uwielbianych przez fanów Wojen Klonów. Pilot serialu wyjątkowo miał 70 minut. Kolejne odcinki zaś trwać będą po około 30 minut. Pierwszy sezon produkcji zawierał będzie łącznie 16 odcinków. Każdy z nich ukazywał się będzie co piątek. Jedynym wyjątkiem był epizod pierwszy. Twórcą serialu jest Dave Filoni (Gwiezdne Wojny Wojny Klonów), natomiast wśród obsady głosowej znaleźli się między innymi Dee Bradley Baker (Gwiezdne Wojny Wojny Klonów), Ming-Na Wen (Agenci T.A.R.C.Z.Y.), Stephen Stanton (Łotr Jeden) i Andrew Kishino (Saints Row 2).

Źródło: The Direct / Ilustracja wprowadzenia: Disney

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?