Nowe logo Doctor Who

Wczoraj w sieci, na oficjalnym kanale YouTube brytyjskiego serialu Doctor Who, pojawił się kilkunastosekundowy filmik z nowym logo serii.

Każdy nowy Doktor wkraczający do serialu miał swoje logo, lekko zmienioną czołówkę z kolejną wariacją napisanej w 1963 roku kompozycji Roba Gainera.

Zmiana, która teraz następuje, to kolejna z tych „wielkich”, gdzie zmienia się główny aktor wcielający w tytułową postać, jego towarzysz, a po drugiej stronie kamery w fotelu showrunnera zasiada ktoś inny. Miejsce Stephena Moffata zajmie Chris Chinball (Broadchurch), który ma na swoim koncie już scenariusze do kilku odcinków serialu. W rolę Doktora poraz pierwszy wcieli się kobieta, Jodie Whitaker, znana publiczności z roli w Broadchurch oraz jednym z odcinków Black Mirror. Jej towarzyszem będzie Graham, grany przez Bradleya Walsha, znany głównie brytyjskiej widowni z Coronation Street, Prawo i Porządek (UK) oraz teleturnieju The Chase, którego jest gospodarzem od 2009 roku.

Chociaż kobieca postać Doktora wzbudza trochę kontrowersji, to przecież nie jest pierwszy przypadek, gdy Władca Czasu regenerował w inną płeć. Najlepszym przykładem jest oczywiście Missy, czyli kobiece wcielenie Mastera, ni to przyjaciela, ni to wroga Doktora.

https://www.youtube.com/watch?v=gMGiqAYL1Mw

Zobacz również: The Walking Dead – zdjęcia promujące powrót 8. sezonu serii!

Nowy sezon Doctora Who wystartuje jesienią 2018.

Źródło: Coming Soon | Ilustracja wprowadzenia: BBC

Redaktor działu technologie

Horrory? A co to?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?