Najlepsze popkulturowe memy z Bernim Sandersem!

Każde wydarzenie czy to polityczne czy społeczne, daje wielkie możliwości do licznych przeróbek i szukania nawiązań. Nie inaczej było w wypadku  czwartkowego zaprzysiężenia.

Podczas zaprzysiężenia prezydenta Joe Bidena zostało stworzone zdjęcie, które bardzo szybko zyskało popularność. I chodź sam autor tej fotografii Brendan Smialowski nie uważa swojego dzieła za udane, to internauci mają inne zdanie co do tego. Nietuzinkowy strój jaki wybrał senator Bernie Sanders na inaugurację prezydentury kandydata demokratów, zainteresował wielu. Postanowili oni stworzyć liczne przeróbki. Natomiast sam zainteresowany komentuje następująco:

My w Vermont wiemy, jak radzić sobie z zimnem i z tego powodu aż tak bardzo nie przejmujemy się stylem. Chcemy, by było nam ciepło. I to właśnie dzisiaj zrobiłem.

Rękawice z wełny zostały stworzone przez nauczycielkę z Vermont, która to postanowiła je podarować senatorowi. Po inauguracji do kobiety napłynęły tysiące wiadomości z prośbą o możliwość kupna podobnych rękawiczek. Nauczycielka nie zamierza jednak otwierać wytwórni ciuchów. Zainteresowanie postanowiła wykorzystać w inny sposób. Na licytacje w sklepie eBay trafiło kilka par rękawiczek stworzonych przez mieszkankę Vermont. Do końca licytacji pozostało jeszcze kilka dni, ale ceny osiągają już sumy rzędu kilku tysięcy dolarów za parę. Zarobione pieniądze przeznaczone zostaną na cele dobroczynne. Sam senator również postanowił wykorzystać popularność zdjęcia. Stworzył on limitowaną kolekcję ubrań ze słynną fotografią. Cała zebrana kwota ze sprzedaży bluz i koszulek zostanie przeznaczona na rzecz Meals on Wheels (programu zajmującego się przekazywaniem posiłków potrzebującym).

Popularność zdjęcia spowodowana została wieloma memami z jego udziałem. Wiele z nich nawiązuje do popkulturowego świata. Poniżej znajdziecie 10 grafik, należących do grona najciekawszych:

1. Senator uczestniczy w magicznej sztuczce. Dal takich smaczków warto oglądać

Zobacz również: Czy Punisher zostanie usunięty?!

2. Ah te bugi Cyberpunka.

3. W jednej z usuniętych scen z filmu, Bernie Sanders wyjadał czekoladki razem z Forrestem.

4. Senator może się dogadać nawet z Deadpoolem.

5. To nic dziwnego, w Przyjaciołach wystąpił każdy.

Stały współpracownik

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?