Joker – szykuje się znakomite otwarcie w box office

Film Todda Philipsa nie wszedł jeszcze do kin, a już odniósł mnóstwo sukcesów, na czele ze Złotym Lwem. Teraz na horyzoncie pojawia się możliwość przelania tego w komercyjny triumf.

Jak podaje Box Office Pro, Joker w weekend otwarcia może zarobić nawet ponad 100 milionów dolarów. Jeżeli do tego dojdzie, uzyskałby tym samym najlepszy wynik ze wszystkich filmów wychodzących w październiku. Udana wenecka kampania ma też sprawić, że na samych terenach Stanów Zjednoczonych film zarobi ostatecznie ponad 200 milionów dolarów. Wygląda więc na to, że pora na kolejny sukces produkcji oznaczonej kategorią R.

Joker

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Joker – recenzja filmu o największym komiksowym złoczyńczy wszech czasów | Venezia76

Joker ma być filmem kryminalnym o osobie odtrąconej przez społeczeństwo. Akcja ma być osadzona w latach 80. i niepowiązana w żaden sposób z wcześniejszymi wyczynami uniwersum DC. Oprócz Phoenixa wystąpią w filmie również: Bryan Callen, Marc Maron, Robert De Niro, Zazie Beetz oraz Frances Conroy. Film trafi do kin 4 października 2019 roku.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: Box Office Pro

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?