Koniec Gry o tron początkiem kłopotów HBO?

Gra o tron zanotowała jeden z najbardziej kontrowersyjnych finałów w historii telewizji. Przyniosły HBO rekordowe wyniki oglądalności, jednak efekty zejścia z anteny mogą być dla stacji opłakane.

Coraz więcej osób rezygnuje z subskrypcji HBO po finale Gry o tron. A biorąc pod uwagę to, że długo jeszcze raczej nie będzie hitu na miarę adaptacji powieści George’a Martina, ten przeważnie tymczasowy kryzys (bo tendencja spadkowa była odnotowywana literalnie po każdym zakończonym sezonie GoT) może się zmienić w coś poważniejszego. Najlepszym tego dowodem jest liczba wyszukiwań słów cancel hbo – czy to na Twitterze, czy Google. A biorąc pod uwagę to, że HBO to znacznie więcej niż Gra o tron – niezależnie od tego, czy podobał nam się finał serialu czy nie – kłopoty stacji mogą być wielką szkodą dla zdrowej konkurencji dla Netfliksa.

Zobacz również: Gra o tron – recenzja 8. sezonu, być może największego rozczarowania w historii telewizji

Gra o Tron to serial fantasy produkcji HBO i adaptacja Pieśni lodu i ognia G.R.R. Martina. Produkcja doczekała się ośmiu sezonów i emitowana była w latach 2011-2019. W bliskich planach płatnej amerykańskiej stacji są również spin-offy, które będą rozwijać uniwersum, a do jednego z nich rozpoczęto już zdjęcia.

Źródło: HBO; Twitter / ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Gra o tron

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Geff pisze:

HBO ma znacznie więcej lepszych seriali niz Netflix. Oczywiście o drugi taki fenomen jak Got będzie ciężko, ale świetnych seriali nie zabraknie. Osobiście mocno czekam na Strażników, a obecnych to Czarnobyl czy Barry, świetne seriale.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?