Informacja o plikach cookies

Nasz portal korzysta z plików cookies. Pozostając na Movies Room wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików i podobnych technologii. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook
reklama-ama-artykuly-top

Choć La La Land podbijał kina na całym świecie już jakiś czas temu, nie da pewnie tak łatwo o sobie zapomnieć i to także w Polsce. Właśnie stara się szturmować rynek DVD, a także natchnął uczniów III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego w Poznaniu, którzy po seansie dzieła Damiena Chazelle'a postanowili odtworzyć jego słynny początek. Nie było to przedsięwzięcie łatwe, bowiem wymagało zaangażowania aż 80 aktorów, kilku miesięcy prób oraz mnóstwo innej pracy, jednak efekt był wart. Perełkę soundtracku filmu, Another Day of Sun, odtworzyli jako It's Another Day of School w fantastyczny sposób. Efekt ich pracy możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz również: City of Stars po polsku

Następczynią Chazelle'a, czyli reżyserką filmu została siedemnastolatka Zofia Anna Ćwiek. O samym projekcie wypowiedziała się w słowach:

Krzysiek Przybylski, montażysta i operator zaproponował mi zajęcie się tym. Zgodziłam się. Na pierwsze spotkanie organizacyjne przybyły tłumy. Próby odbywały się prawie codziennie, przez ponad 3 miesiące. Nikt nikogo nie zmuszał, występowali sami ochotnicy.

Inicjatywa wyszła tylko i wyłącznie od uczniów i dyrekcja ani kadra nauczycielska Liceum nie miała z nią nic wspólnego. Jednak efekt końcowy bardzo zachwycił Katarzynę Kordus, dyrektor placówki. Wszyscy uczniowie zaangażowani w projekt podkreślają że ma on na celu promocję szkoły oraz pokazanie, co w ich placówce jest najważniejsze i motywuje ludzie do przychodzenia doń. Chodzi oczywiście o inne osoby. Nam po obejrzeniu filmiku nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się, że film może zainspirować młodych ludzi do czegoś takiego.

źródło: youtube / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmiku / Krzysztof Przybylski

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Student politechniki piszący o filmach. Pixar, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad :)


Więcej informacji o:

Powiedz coś tutaj...
Odrzuć
Zaloguj jako ( Zalogować ? )
albo wyślij jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

reklama-ama-artykuly-top

© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.