Hacksaw Ridge – pierwszy plakat wojennego filmu w reżyserii Mela Gibsona!

Wytwórnia Lionsgate opublikowała pierwszy oficjalny plakat promujący nowe dzieło Mela Gibsona pt. Hacksaw Ridge, które przedstawia prawdziwą historię mającą miejsce w czasie II Wojny Światowej. Gwiazdami produkcji są: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer, Hugo Weaving, Rachel Griffiths i Vince Vaughn. Film skupia się na historii kaprala Demonda Dossa, pierwszego obdżektora, który otrzymał Medal Honoru Kongresu. Plakat znajdziecie poniżej.

Hacksaw Ridge 2

Zobacz również: Tarzan: Legenda – recenzujemy nowy film Warner Bros. Pictures!

Doss, w którego roli wystąpi wspomniany Garfield, doświadczył na własnej skórze okropieństw II Wojny Światowej w wieku 23 lat. Wychowany w duchu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, bohater odmówił zabijania w obronie ojczyzny oraz noszenia broni, w związku z czym, stał się pewnego rodzaju medykiem. Prezydent Harry S. Truman przedstawił ludzkości Dossa w pełnej pochwał wypowiedzi 1 listopada 1945 roku, powołując się na liczne akty odwagi i poświecenia rzeczonego człowieka w trakcie odbywania przez niego służby wojskowej. Bohater to jedyny amerykański żołnierz, który walczył na pierwszej linii frontu bez broni i uratował w pojedynkę życie 75 mężczyznom.

Scenarzystami filmu pt. Hacksaw Ridge są Robert Schenkkan i Randall Wallace. Drugi ze wspomnianych panów pracował razem z Melem Gibsonem na planie obrazu Braveheart – Waleczne Serce. Produkcja skupi się w większości na przedstawieniu mającej miejsce w 1945 roku, trzymiesięcznej, wojskowej operacji znanej jako Bitwa o Okinawę. Nazwa Hacksaw Ridge została nadana lokacji, w której odbywały się szczególnie brutalne konfrontacje (trwały całe dwa tygodnie) pomiędzy jednostkami Stanów Zjednoczonych i japońskimi żołnierzami. Tym miejscem były skaliste klify Okinawy.

Światowa premiera Hacksaw Ridge zaplanowana jest na 4 listopada 2016 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?